Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVII Niedziela Zwykła (08.10.2023)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii.
 • Dzisiejsza i przyszłotygodniowa kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafialne. Za tydzień po mszach przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • Zapraszam do udziału nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty o 7:30 i w niedziele o 15:30. Na stoliku z tyłu kościoła znajduje się lista, na której można zadeklarować chęć prowadzenia konkretnej tajemnicy w danym dniu.
 • W wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
 • We wtorek o godz. 19:15 w salce spotkanie w ramach Kursu Alpha (poczęstunek, wykład, dyskusja) dla wszystkich, którzy szukają sensu i chcę odkryć na nowo relację z Bogiem.
 • W środę na godz. 19:00 do salki zapraszam na spotkanie biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
 • W czwartek na godz. 9:00 zapraszamy emerytów i rencistów na Seniorat (Msza święta w kościele, a po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce).
 • W czwartek uczniów szkół podstawowych oraz chętnych przedszkolaków zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 18:00.
 • W czwartek o godz. 19:00 w salce spotkanie dla klas siódmych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 • W piątek przeżywać będziemy ostatni w tym roku Dzień Fatimski. O przystrojenie figury i zorganizowanie ekipy do niesienia w trakcie procesji prosimy Różę p. Kunegundy Dudek. Poszczególne części różańca odmawiać będziemy o godz. 7:30, 15:00, 17:30 i po Eucharystii wieczornej. Posługiwać się będziemy śpiewnikiem Fatimskiej Pani.
 • W sobotę o godz. 10:00 w kościele spotkanie dla chłopców (od I klasy szkoły podstawowej), którzy chcieliby zostać kandydatami na ministrantów, o godz. 11:00 spotkanie ministrantów i dotychczasowych kandydatów, a o godz. 12:00 spotkanie lektorów.
 • W sobotę odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny, Rozpoczęcie o godz. 10:00 w bazylice, zakończenie o godz. 15:30. W programie Msza pod przewodnictwem biskupa, adoracja, okazja do spowiedzi, konferencja, modlitwa różańcowa.
 • W sobotę od godz. 17:15 do 17:55 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • W niedzielę w trakcie Mszy świętej o godz. 10:30 modlić się będziemy za dzieci przygotowujące się do I spowiedzi i I Komunii świętej oraz za ich rodziny.
 • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą (oprócz niedzielnego popołudnia).
 • Wszystkich, którzy w 2024 roku przeżywać będą złote i srebrne jubileusze małżeństwa, okrągłe rocznice urodzin i roczki zapraszam do zamawiania intencji.
 • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.