Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVIII Niedziela Zwykła (15.10.2023)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii, szczególnie za prace przy kosmetyce drzew wokół plebanii.
 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafialne. Po mszach przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za tydzień kolekta na misje. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • Zapraszam do udziału nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty o 7:30 i w niedziele o 15:30. Na stoliku z tyłu kościoła znajduje się lista, na której można zadeklarować chęć prowadzenia konkretnej tajemnicy w danym dniu.
 • W poniedziałek o godz. 19:30 w salce spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 • W wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
 • We wtorek o godz. 19:15 w salce spotkanie w ramach Kursu Alpha (poczęstunek, wykład, dyskusja) dla wszystkich, którzy szukają sensu i chcę odkryć na nowo relację z Bogiem.
 • W środę na godz. 19:00 do salki zapraszam na spotkanie biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
 • W czwartek na godz. 9:00 zapraszamy emerytów i rencistów na Seniorat (Msza święta w kościele, a po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce).
 • W czwartek uczniów szkół podstawowych oraz chętnych przedszkolaków zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 18:00.
 • W czwartek rozśpiewane dzieci zapraszamy na próbę scholi w salce o godz. 19:00.
 • W czwartek o godz. 19:00 w górnej salce odbędzie się spotkanie klas ósmych w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 • W piątek młodzież szkół ponadpodstawowych oraz chętnych studentów i młodzież pracującą zapraszam na spotkanie młodzieży w górnej salce o godz. 19:15.
 • W sobotę od godz. 17:15 do 17:55 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Przełożeni Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu skierowali do naszej parafii kleryków: Krzysztofa Kapicę z roku V i Dawida Górczyka z roku IV. Klerycy będą z nami przez kilka weekendów w ciągu całego roku akademickiego (do końca czerwca). Pierwszą niedzielą z klerykami będzie 22 października.
 • Okazja do spowiedzi od poniedziałku do piątku od godz. 17:10, w sobotę od 17:15 i w niedzielę przed Mszami przedpołudniowymi.
 • Wszystkich, którzy w 2024 roku przeżywać będą złote i srebrne jubileusze małżeństwa, okrągłe rocznice urodzin i roczki zapraszam do zamawiania intencji
 • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 • Rada Dzielnicy dziękuje wszystkim, którzy oddali głos w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Opola na projekt techniczny rozbudowy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 32 (koło kościoła). Dzięki zdobytym głosom projekt będzie realizowany w 2024 roku.
 • Do wieczności w minionym tygodniu odszedł śp. Paweł Kandziora (lat 75). Jego pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 10:00. Śp. Paweł należał do róży różańcowej p. Antoniego Lysy. Różaniec za śp. Pawła odmawiać będziemy we wtorek o godz. 17:00 i po Mszy wieczornej oraz w środę o 9:30 przed kaplicą. Polecajmy śp. Pawła Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…