Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVI Niedziela Zwykła (01.10.2023)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii.
 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Za tydzień kolekta na potrzeby parafialne. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • Rozpoczynamy październik. Zapraszam do udziału nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty o 7:30 i w niedziele o 15:30. Na stoliku z tyłu kościoła znajduje się lista, na której można zadeklarować chęć prowadzenia konkretnej tajemnicy w danym dniu.
 • W wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
 • We wtorek o godz. 19:15 w salce spotkanie w ramach Kursu Alpha (poczęstunek, wykład, dyskusja) dla wszystkich, którzy szukają sensu i chcę odkryć na nowo relację z Bogiem.
 • W środę na koniec Mszy wieczornej pomodlimy się litanią do św. Józefa. O godz. 19:00 w salce spotkanie biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
 • W czwartek przeżywać będziemy I czwartek miesiąca. O godz. 8:30 nabożeństwo Godziny Świętej, a na godz. 9:00 zapraszamy emerytów i rencistów na Seniorat (Msza święta w kościele, a po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce).
 • W czwartek o godz. 17:10 w kościele próba scholi dziecięco-młodzieżowej.
 • W czwartek uczniów szkół podstawowych oraz chętnych przedszkolaków zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 18:00.
 • W czwartek o godz. 19:00 w kościele spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
 • W piątek przeżywać będziemy I piątek miesiąca. Czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszam na Mszę o godz. 18:00. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja w ciszy do godz. 19:25. O godz. 19:30 Msza święta przygotowana i animowana przez wspólnotę Dawid z komentarzami, spontaniczną modlitwą wiernych i uwielbieniem po Komunii.
 • W sobotę przypada I sobota miesiąca, a zarazem Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Msza o godz. 8:00 sprawowana będzie w intencji żyjących i zmarłych członków róż Żywego Różańca.
 • W sobotę odbędą się odwiedziny chorych i seniorów. Osoby, które ze względu na wiek albo stan zdrowia nie są w stanie regularnie uczestniczyć w Mszach niedzielnych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 • W sobotę od godz. 17:15 do 17:55 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 • Okazja do spowiedzi od poniedziałku do piątku od godz. 17:10, w sobotę od 17:15 i w niedzielę przed Mszami przedpołudniowymi.
 • Ogłoszenie społeczne: Rada Dzielnicy zachęca do wzięcia udziału w głosowaniu na Budżet Obywatelski Miasta Opola. Wchodząc na stronę internetową bo.opole.pl, wystarczy nacisnąć „głosuję” i wybrać zadania dzielnicowe rejon XII i tam zadanie 37/24 „Edukacja i bezpieczeństwo w dzielnicy XII”. W ramach zadania ma zostać przygotowany projekt techniczny rozbudowy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 32 w Opolu-Sławicach oraz w pierwszej kolejności wymiana dachu, co umożliwi wygospodarowanie dodatkowego miejsca do nauki.