Ogłoszenia

Ogłoszenia 30.05.2021

  • W niedzielę 30.05. kolekta na sprawy gospodarce realizowane przez PRD. W niedzielę 6.06. kolekta na WMSD i instytucje diecezjalne, po Mszach św. zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  • W niedzielę 30.05. uroczystość Najświętszej Trójcy. W tę niedzielę kończy się okres przyjmowania Komunii św. Wielkanocnej.
  • Bierzmowanie młodzieży z kl. 1 i 2 szkół średnich odbędzie się w sobotę 5.06. o godz. 16.30. w kościele bł. Czesława w Opolu. Na uroczystość bierzmowania kandydat może zaprosić 3 osoby towarzyszące ? z założenia rodzice i jeden świadek. Jeden z rodziców może być świadkiem bierzmowania.
  • Próba przed bierzmowaniem w kościele bł. Czesława, w poniedziałek 31.05. o godz. 18.45. W środę 2.06. spotkanie kandydatów do bierzmowania w naszym kościele, po wieczornej Mszy św.,  będzie okazja do spowiedzi, przed Bożym Ciałem i bierzmowaniem. Młodzież otrzyma kartki potrzebne do bierzmowania.
  • W czwartek 3.06. uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Odbędzie się tradycyjna procesja do czterech ołtarzy. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy wzorem ubiegłego roku. W dniach 4-10.06. będziemy przeżywać dni eucharystyczne, po wieczornych Mszach św. będą procesje eucharystyczne dookoła kościoła.
  • W tych dniach przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, okazja do spowiedzi przed nabożeństwami. Odwiedziny chorych w piątek 4.06. od godz. 9.00., można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.
  • Z dniem 1 czerwca 2021 r. Biskup Opolski mianował ks. Mateusza Buczmę nowym proboszczem parafii pw. św. Jana Nepomucena w Opolu-Sławicach. Tym samym odwołany zostaje z parafii ks. Zbigniew Gajewski oraz administrator parafii ks. Andrzej Ochman. Od tego dnia wszelkie sprawy parafialne należy załatwiać z nowym proboszczem.
  • Jako dotychczasowy proboszcz bardzo serdecznie przepraszam za duże zamieszanie wokół mojej osoby. Przepraszam za moje błędy i działanie na szkodę wspólnoty parafialnej i kilku rodzin, bez złych intencji. Zostałem oszukany. Wszystkie długi będę spłacał, proszę o cierpliwość. Jeszcze raz przepraszam bardzo, będę pamiętał o Was w modlitwie.