Ogłoszenia

Ogłoszenia 7.03.2021

 • W niedzielę 03. kolekta na dzieło misyjne OO. Redemptorystów w Krakowie, a 14.03. na WMSD i instytucje diecezjalne. W niedzielę 21.03. kolekta na potrzeby naszej parafii.
 • W Wielkim Poście można uzyskać odpust zupełny za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej (piątek 17.15) i Gorzkich Żali (niedziela 15.00). Zapraszam na nabożeństwa wielkopostne, szczególne zaproszenie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 • W dniach 5-8 marca Franciszek przebywa w Iraku ? kraju, położonym w dorzeczu Tygrysu i Eufratu, na którym w starożytności znajdowała się Mezopotamia. Odwiedził tam Bagdad, Nadżaf, Irbil, Mosul, Karakosz i Ur, skąd pochodził biblijny Abraham, do którego dziedzictwa przyznają się judaizm, chrześcijaństwo i islam. Ojciec Święty jest pierwszym papieżem odwiedzającym Irak i jest to jego 33. zagraniczna podróż apostolska, a pierwsza od czasu wybuchu rok temu pandemii koronawirusa. Hasłem wizyty są słowa: ?Wszyscy braćmi jesteście? (Mt 23,8).
 • Misje święte w naszej parafii, rozpoczęły się w miniony piątek i trwają do środy 10.03. Misje głosi Mirosław, redemptorysta z Krakowa ? egzorcysta. Jest dostępny w przedsionku kościoła list ? zaproszenie na misje, z programem. Życzymy o. Mirosławowi wielu łask Bożych i darów Ducha Świętego na czas misji i w całej służbie Kościołowi i Zgromadzeniu.
 • W ramach Misji ? w poniedziałek 03. Dzień Kobiet ? Msza św. w int. kobiet naszej parafii o godz. 8.00.
 • W ramach Misji ? we wtorek o godz. 8.00. Msza św. w int. Chorych, Seniorów naszej parafii i ich opiekunów. Nie będzie udzielany sakrament Namaszczenia Chorych ze względu na pandemię!
 • W środę 10.03 zakończenie Misji ? Dzień małżeństwa ? po obu mszach odnowienie ślubów małżeńskich. Po ostatniej mszy ? poświęcenie krzyża misyjnego.
 • Duszpasterstwo akademickie ?Ressurexit? zaprasza studentów Opola i okolic na wielkopostne rekolekcje. Tegorocznym tematem będzie: ?A gdyby tak odkryć coś nowego? Eucharystia w życiu młodego-dorosłego?. Rekolekcje odbędą się w dniach 8-10.03. w kościele akademicko-seminaryjnym przy ul. Drzymały 1c w Opolu; w programie: godz. 18.30 adoracja/spowiedź, 19.00 Msza z homilią, 20.00 konferencja. Poprowadzi je o. Michał Dragan OSB z Biskupowa. W rekolekcjach będzie można wziąć udział także dzięki transmisji internetowej. Warunki kościoła pozwalają na zachowanie restrykcji sanitarno-epidemiologicznych.
 • Młodzież z Zespołu szkół Ekonomicznych w Opolu po raz trzynasty organizuje pomoc dla podopiecznych Domowego Hospicjum dla dzieci. Wolontariusze w ramach tej akcji ?Pola nadziei?, w sobotę i niedzielę 13-14.03., będą prosić o ofiary na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom. Dziękuję z góry za udział w akcji naszym parafianom, a młodzieży za prace wolontariuszy! Żonkili w tym roku nie będzie ze względu na pandemię.
 • Uroczystość św. Józefa przypada 19.03., chcemy przeżyć ją bardziej uroczyście w Roku św. Józefa. Nowenna do św. Józefa rozpocznie się w środę 10. 03. ostatni dzień naszych Misji! O godz. 18.00 - Msza św. ku czci św. Józefa w int. Parafian, szczególnie Mężczyzn i Młodzieńców.
 • Bierzmowanie młodzieży kl. 1 i 2 szk. średniej odbędzie się w sobotę 10.04. Na egzamin przed bierzmowaniem ( druga część, pytania 36-72 i modlitwy) zapraszam indywidualnie (po dwie osoby), po mszy wieczornej w tygodniu. Termin do 20 marca, kto nie przyjdzie, tzn. że zrezygnował!