Ogłoszenia

Ogłoszenia 20.09.2020

 • W niedzielę 20.09. Kiermasz ? 89 rocznica poświęcenia kościoła, suma o godz. 10.30, nieszpory kiermaszowe o 14.00. Kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację obiektów sakralnych oraz zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
 • W niedzielę 27.09. kolekta na projekty realizowane przez PRD, a w niedzielę 4.10. na WMSD i instytucje diecezjalne.
 • Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii i wciąż wysoka liczba zachorowań na Covid-19 zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Niech najpierw podchodzą do niej wierni, którzy pragną przyjąć ją na rękę, a następnie chcący przyjąć ją do ust. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.
 • W poniedziałek 21.09. zaduszki pokiermaszowe: Msza św. za ?? Parafian o godz. 8.00.
 • Stowarzyszenie ?Pro Missio? rozpoczęło kolejną zbiórkę elektrośmieci w parafiach. W naszej parafii zbiórka będzie przeprowadzona w poniedziałek 21.09. w godz. 10.00 ? 14.00. Zużyty sprzęt można składać przy plebani. Prośbę o odbiór cięższych rzeczy można zgłosić wcześniej. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii. Dziękuję za zrozumienie i wsparcie misjonarzy.
 • Słowa serdecznego podziękowania rodzicom dzieci z kl. 4., które 6.09. przeżyły I Komunię św. za ufundowanie renowacji cyborium, czyli puszki służącej do przechowywania Komunii św. ?Bóg zapłać? za tę ofiarę na rzecz parafii.
 • Wielkie podziękowania za ofiary dożynkowe i wsparcie budowy sanktuarium św. Jana Pawła II w Opolu. Dziękuję za dary na wystrój ołtarzy i wsparcie plebani i klasztory naszych Sióstr.
 • Spotkanie z rodzicami dzieci kl. 3. przygotowującymi się do I Komunii św. w roku 2021. w poniedziałek 21.09. o godz. 18.45 w kościele.
 • Spotkanie młodzieży z kl. 6. - początek przygotowania do bierzmowania, we wtorek 22.09. o godz. 18.45. w kościele.
 • Spotkanie młodzieży z kl. 7. - przygotowanie do bierzmowania, w czwartek 24.09. o godz. 18.45. w kościele.
 • Spotkanie młodzieży z kl. 1 i 2 szk. średniej - przygotowanie do bierzmowania, w piątek 25.09. o godz. 18.45. w kościele.