Ogłoszenia

Ogłoszenia 6.09.2020

  • W niedzielę 6.09. kolekta na WMSD i instytucje diecezjalne. Dziś piękna uroczystość I Komunii św. na sumie o godz. 10.30. Nabożeństwo będzie bezpośrednio po Mszy św. Nie będzie nabożeństwa po południu. Zapraszam dzieci z rodzicami od poniedziałku do piątku na tzw. Biały Tydzień ? wieczorne Msze św. w strojach pierwszokomunijnych. W czwartek 10.09. na wieczornej Mszy św. błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów!
  • Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii i wciąż wysoka liczba zachorowań na Covid-19 zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Niech najpierw podchodzą do niej wierni, którzy pragną przyjąć ją na rękę, a następnie chcący przyjąć ją do ust. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.
  • Ojcowie Franciszkanie z Góry św. Anny zapraszają na wielki odpust kalwaryjski ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego, w dniach 9-13.08. Plakat w przedsionku kościoła.
  • Spotkanie Dzieci Maryi i kandydatek, w sobotę 12.09., o godz. 11.00 w kościele!
  • W niedzielę 13.09. przypadają dożynki, ze względu na pandemię ograniczą się tylko do Mszy św. z błog. korony żniwnej. Nie będzie korowodu i festynu! Płody ziemi na wystrój ołtarzy i na wsparcie dla Sióstr Kamilianek i na plebanię proszę przynosić do kościoła w piątek po południu; ostatecznie w sobotę do godz. 10.00.
  • W niedzielę 13.09. przeżywać będziemy również kolejny Dzień Fatimski. O przystrojenie i niesienie figury MB w procesji, proszę różę p. Antoniego Lysy. To róża męska o pomoc w strojeniu prosimy: żony , córki i synowe! Przez cały dzień słowo Boże, związane z dniem fatimskim i dożynkami, będzie głosił Joachim Kusz OMI, Oblat Maryi Niepokalanej. O. Joachim poprowadzi wieczorne nabożeństwo o godz. 17.00.
  • Ojcowie Oblaci budują w Opolu Sanktuarium św. Jana Pawła II, w niedzielę 13.09. będziemy mogli wesprzeć to dzieło ofiara do puszki przy wyjściu z kościoła ? ?Bóg zapłać?. Plakat!