Ogłoszenia

Ogłoszenia 27.09.2020

 

  • W niedzielę 27.09. kolekta na projekty realizowane przez PRD, a w niedzielę 4.10. na WMSD i instytucje diecezjalne.
  • Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii i wciąż wysoka liczba zachorowań na Covid-19 zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w dekrecie Biskupa Opolskiego z 28 maja br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Niech najpierw podchodzą do niej wierni, którzy pragną przyjąć ją na rękę, a następnie chcący przyjąć ją do ust. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza.Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.
  • Spotkanie młodzieży z kl. 8. - przygotowanie do bierzmowania, we wtorek 29.09. o godz. 18.45. w kościele.
  • Od czwartku 1.10. zapraszam na nabożeństwa różańcowe. Dzieci i młodzież do kl. 8. otrzymają obrazki na pamiątkę spotkań z Maryją. Młodzież zachęcam do prowadzenia modlitwy różańcowej! W soboty i niedziele proszę o prowadzenie Róże Różańcowe.
  • Jesienne spotkanie Bractwa św. Józefa we Wrzoskach, w piątek 2.10. o godz. 18.00.