Ogłoszenia

Ogłoszenia 22.03.2020

  • W niedzielę 22.03 kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25.03. kolekta dla Sióstr Kamilianek, a 29.03. na projekty realizowane przez PRD. ?Bóg zapłać? za składane w tym czasie ofiary.
  • Droga Krzyżowa w piątek 17.30. Nabożeństwo Gorzkich żali jest odwołane, w jego miejsce dodatkowa Msza św. o godz. 14.00., w int. wygaśnięcia epidemii i za Parafian.
  • W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, w kościołach nie może by więcej niż 50 osób, w pierwszej kolejności osoby związane i int. Mszy św. Dla pozostałych jest nagłośnienie przed kościołem. Ks. Biskup dał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. do V niedzieli Wielkiego Postu włącznie. Ks. Biskup zachęca do korzystania z transmisji Mszy św. i nabożeństw wielkopostnych w środkach społecznego przekazu. (na str. 4 gazetki).
  • Biskup zawiesza w tym czasie posługę nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.
  • Od poniedziałku do piątku (23.03. ? 3.04.) zapraszam chętnych o godz. 20.30. do kościoła na modlitwę różańcową w int. zmarłych, chorych, służb medycznych i sanitarnych, o pokój serca i łaskę ocalenia.
  • W środę 25.03. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. oraz we wtorek 24.03. o 18.00. z tej uroczystości. 03. będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia. W przedsionku dostępne są deklaracje dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Gorąco zachęcam do podjęcia tego dzieła modlitwy. 
  • Czasowo wstrzymany jest również kolportaż parafialny ?Gościa Niedzielnego?. (komentarz na 4 gazetki).
  • Projekt dla dzieci i młodzieży ?Razem przepisujemy Biblię?. Celem jest szukanie nadziei i pocieszenia w Słowie Bożym. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu http://wk.diecezja.opole.pl/index.php/aktualnosci/704-projekt-razem-przepisujmey-biblie
  • Odwołane są wszystkie spotkania grup parafialnych i inne, ogłaszane w ostatnim czasie w kościele. Spotkanie przed I Komunią św. proponuję po troje dzieci z rodzicami o godz. 16.30. w salce ? pon. 30.03. ( Emilia, Maja i Tomasz); wt. 31.03. (Marcin, Kamil i Dominik); czw. 2.04. (Milena, Milena i Helena).