Ogłoszenia

Ogłoszenia 29.03.2020

  • Drodzy Parafianie zwracam się do Was z prośbą o pomoc finansową i wsparcie na miarę dotychczasowego dla parafii i diecezji w formie przelewu, czy innej. Parafia i diecezja może normalnie funkcjonować tylko z Waszych ofiar. ?Bóg zapłać? za wszystkie ofiary. (numer konta podany jest w gazetce parafialnej)
  • Droga Krzyżowa w piątek 3.04. o godz. 17.30. będzie transmitowana przez internet, na stronie Rady Dzielnicy XII. Sławice.
  • Msza św. o godz. 14.00., w int. wygaśnięcia epidemii i za Parafian. Suma, w Niedzielę Palmową 5.04. o godz. 10.30., będzie transmitowana przez stronę Rady Dzielnicy.
  • W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych, w kościołach nie może by więcej niż 5 osób związanych z int. Mszy św. Dla pozostałych jest nagłośnienie przed kościołem. Ks. Biskup dał dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. Ks. Biskup zachęca do korzystania z transmisji Mszy św. i nabożeństw wielkopostnych w środkach społecznego przekazu. ( str. 4 gazetki).
  • Od poniedziałku do piątku (30.03. ? 3.04.) zapraszam chętnych o godz. 20.30. do kościoła na modlitwę różańcową w int. zmarłych, chorych, służb medycznych i sanitarnych, o pokój serca i łaskę ocalenia.
  • Czasowo wstrzymany jest również kolportaż parafialny ?Gościa Niedzielnego?. Komentarz na 4 gazetki.
  • Projekt dla dzieci i młodzieży ?Razem przepisujemy Biblię?. Celem jest szukanie nadziei i pocieszenia w Słowie Bożym. Opis na str. 4 gazetki.
  • Odwołane są wszystkie spotkania grup parafialnych i inne, ogłaszane w ostatnim czasie w kościele.
  • Polecam, w tym czasie szczególnie, stronę internetową naszej parafii (adres jest w gazetce). in.: umieszczone są tam: dekrety Ks. Biskupa Opolskiego; dekret Penitencjarii Apostolskiej o specjalnych odpustach dla wiernych w sytuacji pandemii; instrukcja o żalu doskonałym.