Ogłoszenia

Ogłoszenia 21.02.2021

  • W niedzielę 02 na potrzeby naszej parafii. W niedzielę 28.02. kolekta na sprawy gospodarcze realizowane przez PRD, w niedzielę 7.03. na WMSD i instytucje diecezjalne.
  • W Wielkim Poście można uzyskać odpust zupełny za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej (piątek 17.15) i Gorzkich Żali (niedziela 15.00). Zalecki (wypominki) za zmarłych na Drogę Krzyżową można składać w zakrystii. Na nabożeństwie Gorzkich Żali kazanie pasyjne wygłosi ks. Grzegorz Bławicki z parafii bł. Czesława w Opolu.
  • Przez mieszkanki Sławic zostały uszyte maseczki w ramach akcji społecznej ?Tak dla maseczek? zorganizowanej przez stowarzyszenie ?Opole na tak?. Maseczki będą rozdzielane za darmo po mszach w niedzielę 21.02. więcej informacji na Facebooku Rady Dzielnicy.
  • Caritas Diecezji Opolskiej w okresie Wielkiego Postu rozprowadza papierowe skarbonki jałmużny wielkopostnej. Przeznaczeniem jałmużny będzie w tym roku zakup używanego busa do transportu seniorów dla Dziennego Domu Pobytu ?Sancta Trinitas? w Gorzowie Śląskim. Placówka ta jest pierwszą tego typu w strukturach Caritas i cieszy się dużą popularnością. Skarbonki jałmużny wielkopostnej w najbliższym czasie będą dostępne w naszym kościele. 
  • W niedzielę 28.02. będziemy obchodzić Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedzielę ?Ad gentes?; w tym roku pod hasłem: ?Żyjmy Eucharystią?. W tym dniu po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Dzieło Pomocy ?Ad gentes?. 
  • Bierzmowanie młodzieży kl. 1 i 2 szk. średniej odbędzie się w sobotę 10.04. Kl. 8 musi poczekać do jesieni. Szczególnie młodzież, która w tym roku ma przystąpić do bierzmowania zapraszam na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali! Na egzamin przed bierzmowaniem zapraszam w najbliższym czasie indywidualnie (po dwie osoby), po mszy wieczornej w tygodniu.
  • Misje święte w naszej parafii, które przeżywać będziemy w dniach 5?10.03. Misje wygłosi Mirosław Lipowicz, redemptorysta z Krakowa ? egzorcysta. Jest dostępny w przedsionku kościoła list ? zaproszenie na misje, z programem. Można zabrać dla siebie i dla sąsiadów! Misje nie będą połączone z rekolekcjami szkolnymi ze względu na pandemię!
  • W najbliższym czasie jest 10 wolnych intencji mszalnych, polecam naszej uwadze! W związku z tym również, na filarze pod chórem zostanie umieszczona skarbonka z tytułem: ?Ofiara na Msze św. za dusze w czyśćcu cierpiące?. W miejscach wolnych int. będą odprawiane msze za dusze czyśćcowe.