Ogłoszenia

Ogłoszenia 4.08.2019

  • W niedzielę 4.08. kolekta na WMSD i instytucje diecezjalne, 11.08 na potrzeby naszej parafii.
  • Odpust Porcjunkuli związany z Matką Bożą Anielska z Porcjunkuli., można uzyskać jeszcze dziś - niedziela 4.08., pod zwykłymi warunkami. Podane w gazetce paraf.
  • W Sanktuarium w Kamieniu Śląskim obchody ku czci św. Jacka w sobotę i niedzielę 10-11.08.
  • W sobotę i niedzielę 10-11.08. gościć będziemy zespól ?Tarnta? z Tarnopola na Ukrainie. Goście zaśpiewają na Mszach św. i po mszach kilka utworów! Przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiarę (ewentualnie artykuły szkolne) dla domu dziecka. Dziękuję za wszystkie składane ofiary!
  • 43 Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę przypada w dniach 11-17.08. zachęcam do udziału w pielgrzymce. Chętni mogą się zapisywać w zakrystii.
  • Rodziców ministrantów bardzo proszę o mobilizowanie synów do służby przy ołtarzu, także w czasie wakacji. Służba Panu Jezusowi musi kosztować troszkę wysiłku. Od Pana Boga i wiary nie ma wakacji.
  • Polecam naszej uwadze plakaty i foldery związane z budżetem obywatelskim Opola na rok 2020. Wnioski można składać do 15.09., głosowanie w październiku! Materiały w przedsionku kościoła.
  • W ?Gościu Niedzielnym? jest m.in.: # O ?ekonomii nieba?, czyli o tym, że unikanie chciwości to nie postulat rezygnacji z dóbr, lecz wskazywanie wyboru dóbr prawdziwych.(s. 16-19) Ponadto w ?Gościu?: # o ekumenicznej wspólnocie Taize, która cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród młodych wiernych różnych wyznań; (s. 26-27) # dlaczego współczesna młodzież tak dobrze rozumie ideały powstańców.(s. 20-22)