Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkiego Postu (17.03.2024)

• Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafialne. Przed kościołem po Mszy zbiórka do puszek na misje ad gentes. Za tydzień kolekta na potrzeby gospodarcze. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • Dzisiaj rozpoczynamy drugą część Wielkiego Postu poświęconą Męce Pańskiej.
  • W czwartek uczniów szkół podstawowych i chętnych przedszkolaków zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 18:00. Tym razem nie będzie drogi krzyżowej dla dzieci.
  • W czwartek rozśpiewane dzieci zapraszamy na próbę scholi w salce o godz. 19:00.
  • W czwartek o godz. 19:00 w kościele spotkanie dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i I Komunii św.
  • W piątek zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami Sławic. Rozpoczęcie przed kościołem o godz. 18:45. W związku z tym nie będzie wcześniejszego nabożeństwa o 17:15.
  • W sobotę chętnych panów zapraszamy na godz. 9:30 do pomocy przy porządkowaniu liści na placu kościelnym.
  • W sobotę od godz. 17:15 do 17:55 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Sumę o godz. 10:30 rozpoczniemy na pętli przed plebanią, gdzie usłyszymy Ewangelię o wjeździe Jezusa do Jerozolimy, odbędzie się poświęcenie palm i procesja do kościoła.
  • W przyszłą niedzielę w trakcie ostatniego nabożeństwa Gorzkich Żali kolekta na potrzeby ks. Markusa, który głosi w tym roku kazania pasyjne.
  • Do skarbony z napisem „ofiara na kwiaty” można wrzucać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
  • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).
  • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.