Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkiego Postu (03.03.2024)

• Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafialne. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • W poniedziałek o godz. 19:30 w salce spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii.
  • W wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
  • We wtorek o godz. 19:15 odbywają się spotkania w ramach Kursu Alpha. Zapraszamy wszystkich, którzy szukają odpowiedzi na nurtujące ich życiowe pytania i chcieliby odkryć kim jest Jezus, dlaczego warto w Niego wierzyć i sięgać do Biblii.
  • W środę wieczorną Mszę sprawować będziemy z formularza ku czci św. Józefa. Na koniec Mszy pomodlimy się litanią do św. Józefa.
  • W środę o godz. 19:00 w salce spotkanie biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
  • W czwartek przeżywać będziemy I czwartek miesiąca. O godz. 8:30 nabożeństwo Godziny Świętej, a na godz. 9:00 zapraszamy emerytów i rencistów na Seniorat (Msza święta w kościele, a po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce).
  • W czwartek uczniów szkół podstawowych i chętnych przedszkolaków zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 18:00.
  • W czwartek rozśpiewane dzieci zapraszamy na próbę scholi w salce o godz. 19:00.
  • W czwartek o godz. 19:00 w salce spotkanie dla klas siódmych w ramach przygotowania do bierzmowania.
  • W piątek zapraszam do udziału w Drodze Krzyżowej o godz. 17:15. Wypominki za zmarłych można składać do urny w zakrystii.
  • W piątek spotkanie dla młodzieży szkół średnich i chętnych studentów w formie spaceru. Rozpoczęcie o godz. 19:15 pod plebanią.
  • W sobotę o godz. 11:00 spotkanie kandydatówministrantów, a o godz. 12:00 spotkanie lektorów.
  • W sobotę od godz. 17:15 do 17:55 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • W niedziele Wielkiego Postu na godz. 15:00 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosi ks. Markus Bengsz, wikariusz Parafii św. Michała w Opolu-Półwsi.
  • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).
  • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  • Ogłoszenie społeczne:
    Koło DFK Sławice zaprasza wszystkich członków i sympatyków na Jahresversammlung, czyli zebranie roczne, które odbędzie się w środę 6 marca o godz. 17:30 w salce parafialnej.