Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Wielkiego Postu (18.02.2024)

• Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby ekipy rekolekcyjnej. Za tydzień kolekta na potrzeby gospodarcze, a przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez działania wojenne w Ukrainie. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • Dziękujemy ks. Tomkowi i jego świeckim współpracownikom za prowadzenie naszych tegorocznych rekolekcji.
  • We wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
  • We wtorek o godz. 19:15 spotkanie w ramach Kursu Alpha. Zapraszamy wszystkich, którzy szukają odpowiedzi na nurtujące ich życiowe pytania i chcieliby odkryć kim jest Jezus, dlaczego warto w Niego wierzyć i sięgać do Biblii.
  • W środę o godz. 19:00 w salce spotkanie biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
  • W czwartek na godz. 9:00 zapraszamy emerytów i rencistów na Seniorat (Msza święta w kościele, a po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce).
  • W czwartek uczniów szkół podstawowych i chętnych przedszkolaków zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 18:00.
  • W czwartek po Mszy szkolnej w kościele spotkanie dla nowych kandydatów na ministrantów.
  • W czwartek o godz. 19:00 w salce spotkanie dla klas szóstych i siódmych w ramach przygotowania do bierzmowania.
  • W piątek o godz. 17:15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii.
  • W sobotę o godz. 11:00 spotkanie dotychczasowych kandydatówministrantów, a o godz. 12:00 spotkanie lektorów.
  • W soboty od godz. 17:15 do 17:55 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • W niedziele Wielkiego Postu na godz. 15:00 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosić będzie ks. Markus Bengsz, wikariusz Parafii św. Michała w Opolu-Półwsi.
  • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).
  • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  • Ogłoszenie społeczne: Rada Dzielnicy zaprasza kobiety w każdym wieku na warsztaty plastyczne, które odbędą się 9 marca o godz. 17:00 w sali OSP. Zapisy do 20 lutego przyjmuje p. Małgorzata Warsitz.