Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Zwykła (11.02.2024)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii.
 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafialne, za tydzień kolekta na potrzeby ekipy rekolekcyjnej. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • Od niedzieli do wtorku odbywa się tzw. nabożeństwo czterdziestogodzinne, czyli adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę rozpoczniemy o godz. 11:30 i zakończymy nabożeństwem o godz. 15:30. W poniedziałek rozpoczniemy po Mszy i zakończymy o godz. 22:00. We wtorek rozpoczniemy o godz. 15:00 i zakończymy przed Mszą. Na stoliku pod chórem znajduje się lista, na której można deklarować uczestnictwo w adoracji. Bądźmy hojni dla Jezusa.
 • W wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
 • We wtorek o godz. 19:15 odbędzie się spotkanie w ramach Kursu Alpha. Zapraszamy wszystkich, którzy szukają odpowiedzi na nurtujące ich życiowe pytania i chcieliby odkryć kim jest Jezus, dlaczego warto w Niego wierzyć i sięgać do Biblii.
 • W środę przeżywać będziemy Środę Popielcową, która rozpoczyna dla nas czas pokuty w ramach Wielkiego Postu. W tym dniu zobowiązani jesteśmy do postu ścisłego (tj. 3 posiłki w ciągu dnia, z czego jeden do syta). Msze święte w tym dniu o godz. 8:00, 16:00 i 18:30.
 • W Środę Popielcową rozpoczynamy nasze Wielkopostne Rekolekcje Parafialne zatytułowane „Żyć naPrawdę”, które potrwają do I Niedzieli Wielkiego Postu. Poprowadzi je ks. Tomasz Matyjaszczyk, zaangażowany w prowadzenie kursów ewangelizacyjnych, psychoterapii i warsztatów. Wraz z nim posługiwać będą świeccy ze Szkoły Ewangelizacji „Syn Dawida” w Żarach. Kazania tematyczne będą głoszone w ramach Mszy. Po Mszach wieczornych zapraszamy na spotkania rekolekcyjne dla wszystkich, pogłębiające temat dnia.
 • W czasie Wielkiego Postu zapraszam do udziału w rekolekcjach w codzienności. Uczestnicy dostawać będą codzienne wczesnym rankiem e-mail z inspirującymi rozważaniami. Zapisy elektronicznie na adres parafialny: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • Piątek przeżywany będzie w Kościele w Polsce jako dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. O godz. 9:00 celebrowana będzie Msza święta w intencji zranionych w Kościele. Charakter tego dnia znajdzie odzwierciedlenie w programie rekolekcji.
 • Tradycyjnie w niedziele Wielkiego Postu na godz. 15:00 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosić będzie ks. Markus Bengsz, wikariusz Parafii św. Michała w Opolu-Półwsi.
 • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).
 • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 • Ogłoszenie społeczne: Rada Dzielnicy zaprasza kobiety w każdym wieku na warsztaty plastyczne, które odbędą się 9 marca o godz. 17:00 w sali OSP. Zapisy do 20 lutego przyjmuje p. Małgorzata Warsitz.