Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - Święto Świętej Rodziny (31.12.2023)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii.
 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby gospodarcze. 1 stycznia kolekta na potrzeby parafialne, 6 stycznia kolekta na misje, a w przyszłą niedzielę kolekta na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę.
 • We wtorek nie będzie Matecznika.
 • W środę Mszę wieczorną sprawować będziemy z formularza wotywnego ku czci św. Józefa, a na zakończenie pomodlimy się Litanią do św. Józefa.
 • W środę o godz. 19:00 w salce spotkania biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
 • W czwartek przeżywać będziemy I czwartek miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo Godziny Świętej o godz. 8:30. O godz. 9:00 Msza święta w ramach Senioratu, a po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce.
 • W czwartek wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz chętnych przedszkolaków zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 18:00.
 • W piątek przeżywać będziemy I piątek miesiąca. Mszy wieczorna celebrowana będzie z formularza o Sercu Pana Jezusa, a po niej nabożeństwo I piątku. Z racji na trwającą kolędę nie będzie adoracji po nabożeństwie i Mszy wspólnoty Dawid.
 • W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną też Świętem Trzech Króli. W tym dniu Msze św. o godz. 8:00 i 10:30. O godz. 15:00 w parku przy ul. Opolskiej rozpocznie się kolędowanie organizowane przez Radę Dzielnicy. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Sławic.
 • W niedzielę obchodzić będziemy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Kolędy śpiewać będziemy tradycyjnie do 2 lutego.
 • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia)
 • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 • W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie, czyli tradycyjna kolęda. Ksiądz wraz z ministrantami przychodzi do naszych domów, aby prosić Boga o błogosławieństwo i żywą wiarę. Spotkanie kolędowe jest okazją do rozmowy i budowania więzi między duszpasterzem i parafianami. Zgodnie ze zwyczajem, w naszej diecezji nie składamy ofiar pieniężnych dla księdza i ministrantów w trakcie kolędy. Ministrantów można obdarować owocami i słodyczami. Po zakończeniu kolędy, dobrowolną ofiarę złożyć będzie można 21 stycznia w ramach niedzieli kolędowej. W trakcie spotkań kolędowych można zamawiać intencje mszalne.
 • Od 15 do 21 lipca 2024 roku nasza parafia organizuje wakacyjny wyjazd do Zakopanego (do gościnnych Sióstr od Aniołów przy Dolinie Strążyskiej). Koszt jednego dnia (nocleg + śniadanie + obiadokolacja): osoby dorosłe 120 zł; dzieci do 4 roku życia – dowolna ofiara; dzieci 4-12 lat – 90 zł; powyżej 12 roku życia tak jak dorośli. Zapisy u ks. proboszcza.