Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Adwentu (03.12.2023)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii.
 • Dzisiejsza i przyszłotygodniowa kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafialne. Za tydzień po Mszach zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • Rozpoczynamy adwent. Pierwsza jego część (do 16 grudnia) koncentruje nasze serca na oczekiwaniu na ponowne przyjście Chrystusa u kresu czasu. Druga część (od 17 grudnia) przygotowuje nas bezpośrednio do dobrego przeżycia Bożego Narodzenia.
 • Zapraszam do udziału w roratach od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 i w sobotę o godz. 8:00. Roraty dla dorosłych w tym roku w środy o godz. 6:00. Zarówno dzieci, jak i dorosłych zachęcam, aby przychodzić z lampionami.
 • W wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
 • W środę o godz. 19:15 w salce spotkanie biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
 • W czwartek na godz. 9:00 zapraszamy emerytów i rencistów na Seniorat (Msza święta w kościele, a po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce).
 • W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto patronalne Dzieci Maryi.
 • W sobotę od godz. 17:15 do 17:55 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • W niedzielę o godz. 14:00 w kościele seminaryjno-akademickim odbędzie się Eucharystia z ustanowieniem nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Z naszej parafii, po ukończeniu jesiennego kursu, ustanowiony będzie p. Marcin Libawski.
 • W zakrystii można zaopatrywać się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas oraz opłatki na stół wigilijny.
 • W przedsionku naszego kościoła pojawił się nowy regał. Na półkach wyłożona jest prasa katolicka oraz nasze gazetki parafialne. Można także skorzystać z parafialnych egzemplarzy Drogi do nieba z dużym drukiem, które prosimy odłożyć na półkę przed wyjściem z kościoła. Na wyższych półkach znajduje się przestrzeń na wymianę wartościowych książek. Jeśli po przeczytaniu książki, chciałbyś podzielić się jej treścią z innymi, to połóż na półce. Prosimy nie przynosić jednorazowo więcej, niż dwóch książek. Parafia zastrzega sobie prawo do dysponowania pozostawionymi na półce książkami.
 • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).
 • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.