Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - XXX Niedziela Zwykła (29.10.2023)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii, a szczególnie panom, którzy pomagali w porządkowaniu drzewa na cmentarzu.
 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby gospodarcze. W środę kolekta parafialna, a w niedzielę na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • Zapraszam do udziału nabożeństwach różańcowych w poniedziałek i wtorek o godz. 17:30. Na stoliku z tyłu kościoła znajduje się lista, na której można zadeklarować chęć prowadzenia konkretnej tajemnicy w danym dniu.
 • W wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
 • We wtorek nie będzie spotkania w ramach Kursu Alpha.
 • W środę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu o godz. 8:00 i 10:30, a na godz. 14:00 zapraszam na Nieszpory za zmarłych z procesją na cmentarz parafialny.
 • Od 1 do 8 listopada każdy, kto nawiedzi cmentarz, pomodli się Ojcze Nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwą w intencjach Ojca Świętego, przyjmując tego dnia Komunię Świętą, może uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Każdego dnia w ten sposób można pomóc jednemu zmarłemu.
 • W czwartek obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w tym dniu o godz. 8:00, 16:00 i 18:00. W tym tygodniu nie będzie Senioratu i Mszy szkolnej.
 • Od 2 do 8 listopada celebrowane będą nabożeństwa różańcowe z wypominkami (zaleckami) za naszych zmarłych – codziennie o godz. 17:30, z wyjątkiem niedzieli (godz. 15:30). Wypominki składać można w zakrystii.
 • W piątek przeżywać będziemy I piątek miesiąca. Po Mszy wieczornej (z formularza o Sercu Pana Jezusa) nabożeństwo I piątku i adoracja w ciszy do godz. 19:25. O godz. 19:30 Msza święta przygotowana i animowana przez wspólnotę Dawid (z komentarzami, spontaniczną modlitwą wiernych i uwielbieniem po Komunii św.).
 • W sobotę przeżywać będziemy I sobotę miesiąca. Czcicieli Maryi zapraszam na Mszę poranną i medytację.
 • W sobotę comiesięczne odwiedziny chorych. Osoby, które ze względu na wiek albo stan zdrowia nie są w stanie regularnie uczestniczyć w Mszach niedzielnych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 • Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych na rok 2024. W tym tygodniu intencje będzie można zamówić we wtorek i w czwartek po Mszy wieczornej.
 • Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek od godz. 17:00, w środę przed Mszami, w czwartek przed pierwszą i drugą Mszą, w piątek i sobotę od 17:00 i w niedzielę przed Mszami przedpołudniowymi.
 • W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Norberta Cholewy (lat 67). Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…