Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIII Niedziela Zwykła (10.09.2023)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii.
 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafialne (po Mszach zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny). Za tydzień kolekta na potrzeby parafialne. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • W wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
 • W środę przeżywać będziemy Dzień Fatimski. O przystrojenie figury i zorganizowanie ekipy do niesienia w trakcie procesji prosimy Różę p. Marii Buhl. Poszczególne części różańca odmawiać będziemy o godz. 7:30, 15:00, 17:30 i po Eucharystii wieczornej. Posługiwać się będziemy śpiewnikiem Fatimskiej Pani.
 • W środę o godz. 19:30 w salce spotkanie biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
 • W czwartek na godz. 9:00 zapraszamy emerytów i rencistów na Seniorat (Msza święta w kościele, a po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce).
 • W czwartek uczniów szkół podstawowych oraz chętnych przedszkolaków zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 18:00.
 • W piątek młodzież szkół ponadpodstawowych oraz chętnych ósmoklasistów zapraszam na spotkanie w górnej salce o godz. 19:15.
 • W sobotę o godz. 11:00 spotkanie ministrantów i dotychczasowych kandydatów, a o godz. 12:00 spotkanie lektorów.
 • W sobotę od godz. 17:15 do 17:55 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • W niedzielę przeżywać będziemy nasze parafialne dziękczynienie za 92 lata naszego kościoła oraz za tegoroczne zbiory z pól, ogrodów, sadów i działek. Owoce i warzywa do dekoracji kościoła można przynosić do piątkowego wieczoru (do godz. 19:15). W sobotę 16 września o godz. 20:00 w budynku straży zabawa dożynkowa (organizatorzy proszą o przyniesienie prowiantu we własnym zakresie). Chętnych panów do pomocy przy rozstawieniu namiotu dożynkowego zapraszamy w sobotę na godz. 16:00 na plac przy straży. W niedzielę po południu Rada Dzielnicy zaprasza na biesiadę dożynkową przy budynku OSP od godz. 14:30 (słodki poczęstunek oraz specjały z grilla). Od 15:00 prowadzone będą animacje dla dzieci.
 • We wtorek 19 września o godz. 19:30 w salce spotkanie rodziców dzieci, które chciałyby w tym roku szkolnym przystąpić do I Komunii świętej w naszej parafii.
 • W diecezji opolskiej przygotowanie do bierzmowania obejmuje klasy: VI, VII i VIII szkoły podstawowej. W przedsionku kościoła na stoliku wyłożone są deklaracje dla każdego z roczników, które wypełnione proszę oddać do końca września br.
 • Pierwsze spotkanie dla klas ósmych w ramach przygotowania do bierzmowania odbędzie się w czwartek 21 września.
 • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą (oprócz niedzielnego popołudnia).
 • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.