Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - X Niedziela Zwykła (11.06.2023)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii.
 • Dzisiejsza kolekta i kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby parafialne. Za tydzień po Mszach zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • W poniedziałek odbędzie się premiera książki Michała Sośnika poświęconej historii naszej parafii. Ks. Michał odprawi Mszę świętą o godz. 18:00 w intencji wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w proces powstawania książki oraz wszystkich, którzy udzielili wsparcia materialnego i duchowego. Po Mszy w kościele prezentacja książki, a potem poczęstunek w salce parafialnej. Tam też będzie można nabyć książkę, a od wtorku książka będzie również dostępna w zakrystii w cenie 58 zł.
 • We wtorek przeżywać będziemy Dzień Fatimski. O przystrojenie figury i zorganizowanie ekipy do niesienia w trakcie procesji prosimy Różę p. Ryszarda Wieczorek. Poszczególne części różańca odmawiać będziemy o godz. 7:30, 15:00, 17:30 i po Eucharystii wieczornej. Tym razem na zakończenie wyjątkowo procesja z Najświętszym Sakramentem z racji na Oktawę Bożego Ciała. Posługiwać się będziemy śpiewnikami Fatimskiej Pani i Drogą do Nieba (w trakcie procesji).
 • W wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
 • We wtorek o godz. 20:00 w salce spotkanie formacyjne w ramach cyklu „Sześć dni stworzenia”, poświęconego Księdze Rodzaju.
 • W środę o godz. 19:00 w salce spotkanie biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
 • W czwartek na godz. 9:00 zapraszamy emerytów i rencistów na Seniorat (Msza święta w kościele, a po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce).
 • W czwartek uczniów szkół podstawowych oraz chętnych przedszkolaków zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 18:00.
 • W czwartek o godz. 19:00 zapraszamy rozśpiewane dzieci i młodzież na próbę scholi w salce.
 • W piątek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a więc nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 • Od piątku do niedzieli trwać będą obchody 800-lecia Sławic. W programie m.in.: dyskoteka dla każdego, turniej piłki nożnej, zabawa taneczna, festyn z licznymi atrakcjami. Punktem kulminacyjnym będzie Msza święta w intencji żyjących i zmarłych mieszkańców Sławic w niedzielę o godz. 10:30.
 • Wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w festyn jubileuszowy i upiec ciasto na niedzielę prosimy o kontakt z p. Małgorzatą Warsitz.
 • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym.
 • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia)