Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Najświętszej Trójcy (04.06.2023)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii.
 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych, W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafialne. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • W wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
 • We wtorek o godz. 19:30 w salce spotkanie formacyjne w ramach cyklu „Sześć dni stworzenia”, poświęconego Księdze Rodzaju.
 • W środę w trakcie Mszy świętej wieczornej używać będziemy formularza ku czci św. Józefa. Na koniec pomodlimy się litanią do św. Józefa.
 • W tym tygodniu nie będzie spotkania biblijnego.
 • W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu Msze w naszym kościele o godz. 8:00 i 10:30. Po Mszy o godz. 8:00 wyruszymy z Panem Jezusem na tradycyjną procesję do IV ołtarzy (pierwszy na ul. Opolskiej przy domu p. Kalla, drugi tradycyjnie przy ul. Strażackiej, trzeci przy wjeździe z ul. Sławickiej na ul. Rajską, czwarty na pętli przy sklepie). Do udziału w procesji zapraszam szczególnie dzieci do sypania kwiatków oraz dzieci I-komunijne w strojach. Zachęcam do pomocy osobom, które będą budować ołtarze. Zadbajmy też o udekorowanie trasy procesji.
 • W czwartek w grocie lurdzkiej na Górze św. Anny odbędzie się, organizowane przez wspólnotę Dawid, diecezjalne uwielbienie pod przewodnictwem biskupa Waldemara. Wśród posługujących będą też nasi duzi i mali parafianie. Rozpoczęcie o godz. 19:00.
 • Zapraszam do udziału w procesjach wokół kościoła w ramach tradycyjnej Oktawy Bożego Ciała. Procesje odbywać się będą po Mszach wieczornych, a w niedzielę w trakcie nieszporów o godz. 15:30.
 • W sobotę od godz. 17:15 do 17:55 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • W poniedziałek 12 czerwca odbędzie się premiera książki Michała Sośnika poświęconej historii naszej parafii od czasu budowy kościoła. Ks. Michał odprawi Mszę świętą o godz. 18:00 w intencji wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w proces powstawania książki oraz wszystkich, którzy udzielili wsparcia materialnego i duchowego. Po Mszy w kościele prezentacja książki, a potem poczęstunek w salce parafialnej.
 • Wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w festyn z okazji 800-lecia Sławic i upiec ciasto na niedzielę 18 czerwca prosimy o kontakt z p. Małgorzatą Warsitz.
 • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym.
 • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).