Ogłoszenia duszpasterskie - VI Niedziela Wielkanocna (14.05.2023)

• Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafialne. Po Mszy przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry. Za tydzień kolekta na potrzeby parafialne. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • Od poniedziałku do środy przeżywać będziemy tzw. dni krzyżowe. Po Mszach świętych wyruszać będziemy z procesją o urodzaje. W te dni nie będzie nabożeństwa majowego przed Mszą.
  • W wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
  • We wtorek o godz. 19:30 w salce spotkanie formacyjne w ramach cyklu „Sześć dni stworzenia”, poświęconego Księdze Rodzaju.
  • W środę o godz. 19:30 w salce spotkanie biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
  • W czwartek na godz. 9:00 zapraszamy emerytów i rencistów na Seniorat (Msza święta w kościele, a po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce).
  • W czwartek uczniów szkół podstawowych oraz chętnych przedszkolaków zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 18:00.
  • W czwartek o godz. 19:00 w salce spotkanie dla dzieci klas szóstych w ramach przygotowania do bierzmowania.
  • W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • W sobotę o godz. 11:00 spotkanie ministrantów i kandydatów, a o godz. 12:00 spotkanie lektorów.
  • W niedzielę przeżywać będziemy odpust patronalny ku czci św. Jana Nepomucena. Kazania w tym dniu wygłosi i sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. Łukasz Żaba - ojciec duchowny Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Po sumie przed kościołem zatrzymajmy się na kilkanaście minut radosnego świętowania we wspólnocie parafialnej przy kawie i cieście. Zaplanowane obiady odpustowe można rozpocząć nieco później.
  • W sobotę od godz. 17:15 do 17:55 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym.
  • Okazja do spowiedzi w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17:30, w czwartek i piątek przed nabożeństwami majowymi, a w sobotę i niedzielę przed każdą Mszą świętą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).