Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkanocna (30.04.2023)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii.
 • Zakończyliśmy remont górnej salki. Dzięki temu stała się ona przestrzenią, w której odbywać się mogą różnego rodzaju spotkania. W układzie krzeseł przystosowanym do wykładów i konferencji jest ona w stanie pomieścić ok. 50 osób. Na suficie zamontowano projektor multimedialny i nagłośnienie. Dziękujemy ks. Michałowi i innym anonimowym darczyńcom, których wkład finansowy pokrył większość kosztów inwestycji.
 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby gospodarcze. Za tydzień kolekta na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj, który jest szczególnie poświęcony Maryi. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty po Mszy porannej i w niedziele o 15:30.
 • W środę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Po Mszy wieczornej w salce spotkanie zelatorów odpowiedzialnych za poszczególne Róże Żywego Różańca
 • W czwartek przeżywać będziemy I czwartek miesiąca. Nabożeństwo Godziny Świętej celebrować będziemy o godz. 8:30. Na godz. 9:00 zapraszamy emerytów i rencistów na Seniorat (Msza święta w kościele, a po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce).
 • Uczniów szkół podstawowych oraz chętnych przedszkolaków zapraszamy w czwartek na Mszę św. szkolną o godz. 18:00. Po niej próba scholi dziecięco-młodzieżowej w salce, a w kościele spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 • W piątek przeżywać będziemy I piątek miesiąca. Czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszam na Mszę o godz. 18:00. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja w ciszy do godz. 19:25. O godz. 19:30 Msza święta przygotowana i animowana przez wspólnotę Dawid.
 • W sobotę przeżywać będziemy Święto św. Jakuba i Filipa. Ten dzień jest zarazem I sobotą miesiąca. Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszam na Mszę o godz. 8:00.
 • W sobotę odbędą się odwiedziny chorych i seniorów. Osoby, które ze względu na wiek albo stan zdrowia nie są w stanie regularnie uczestniczyć w Mszach niedzielnych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 • W sobotę od godz. 17:15 do 17:55 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • W sobotę o godz. 12:00 spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów. Dziewczynki w tym dniu zapraszamy na spotkanie formacyjne Dzieci Maryi w domu sióstr o 11:00.
 • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym.
 • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).