Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkiego Postu (26.03.2023)

• Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby gospodarcze. Za tydzień kolekta na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • Rozpoczynamy drugą część okresu Wielkiego Postu, w czasie której skupiamy się na męce Jezusa. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.
  • W poniedziałek o godz. 19:30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  • W wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
  • W środę o godz. 19:00 w salce spotkanie biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
  • W czwartek na godz. 9:00 zapraszamy emerytów i rencistów na Seniorat (Msza święta w kościele, a po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce).
  • W czwartek wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz chętnych przedszkolaków zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 18:00. Nie będzie próby scholi dziecięco-młodzieżowej
  • W czwartek o godz. 19:15 w salce spotkanie młodzieży klas ósmych przygotowującej się do bierzmowania.
  • W piątek o godz. 18:45 przed kościołem rozpoczniemy nabożeństwo drogi krzyżowej ulicami Sławic.
  • W sobotę przeżywać będziemy I sobotę miesiąca. Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszam na poranną Mszę i nabożeństwo.
  • W sobotę odbędą się przedświąteczne odwiedziny chorych. Proszę o zgłaszanie w zakrystii i kancelarii osób, które ze względu na wiek i stan zdrowia nie są w stanie regularnie uczestniczyć w Mszy świętej niedzielnej.
  • W sobotę od godz. 17:15 do 17:55 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. W trakcie Eucharystii o godz. 10:30 dziękować będziemy za 80 lat życia ks. prałata Piotra Kondzieli. Liturgię rozpoczniemy na pętli przed plebanią, gdzie usłyszymy Ewangelię o wjeździe Jezusa do Jerozolimy, odbędzie się poświęcenie palm i procesja do kościoła.
  • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).
  • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym.
  • Do skarbonki z napisem „kwiaty” można wrzucać ofiary przeznaczone na dekorację kościoła w Wielkim Tygodniu i kwiaty do Bożego Grobu.
  • Rozśpiewane dzieci od 6 roku życia zapraszamy do udziału w warsztatach przed Dziecięcym Koncertem Uwielbienia, które odbędą się 22 kwietnia, 13 maja i 27 maja.
  • W sobotę 29 kwietnia organizujemy jednodniową parafialną pielgrzymkę do Krakowa. Szczegóły na kartkach wyłożonych na stoliku w przedsionku kościoła.
  • Ogłoszenie społeczne: Dyrektor szkoły, nauczyciele i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 32 w Opolu-Sławicach zapraszają na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w szkole w środę od godziny 16.30. W ofercie: palmy i stroiki wielkanocne a także ozdoby związane z Wielkanocą.