Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Wielkiego Postu (05.03.2023)

• Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych, a przed kościołem zbiórka do puszek na poszkodowanych przez działanie wojenne w Ukrainie. Za tydzień kolekta na potrzeby parafialne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • Trwa okres Wielkiego Postu. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W czwartki po Mszy szkolnej Droga Krzyżowa dla dzieci, w piątki o godz. 17:15 Droga Krzyżowa z wypominkami za zmarłych. W niedziele o godz. 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym ks. Łukasza Waligóry.
  • W poniedziałek o godz. 19:30 w salce spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  • W wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
  • W środę o godz. 19:00 w salce spotkanie biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
  • W czwartek na godz. 9:00 zapraszamy emerytów i rencistów na Seniorat.
  • W czwartek uczniów szkół podstawowych oraz chętnych przedszkolaków zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 18:00.
  • W czwartek zapraszamy rozśpiewane dzieci i młodzież na próbę scholi w kościele o godz. 19:00.
  • W czwartek o godz. 19:15 w salce spotkanie młodzieży klas ósmych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  • W sobotę kandydatów i ministrantów zapraszam na godz. 11:00 na spotkanie w kościele, a lektorów na godz. 12:00.
  • W sobotę od godz. 17:15 do 17:55 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • W niedzielę po Mszy o godz. 10:30 Stowarzyszenie bł. Alojzego Ligudy organizuje w naszej parafii kiermasz starych krzyży naściennych przywiezionych z krajów Europy Zachodniej.
  • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).
  • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym.
  • Trwają zapisy na parafialny wyjazd wakacyjny do Zakopanego, który planujemy od 3 do 9 sierpnia u Sióstr od Aniołów. Koszt za dobę (nocleg + śniadanie + obiadokolacja): dorośli 110 zł; dzieci w wieku 0-3 dowolna ofiara; 4-11 lat – 80 zł; od 12 roku życia jak dorośli.