Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Wielkiego Postu (26.02.2023)

• Dziękujemy ks. Przemysławowi za poprowadzenie rekolekcji parafialnych.
  • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby rekolekcjonisty. Za tydzień kolekta na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych, a przed kościołem zbiórka do puszek na poszkodowanych przez działanie wojenne w Ukrainie. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • Trwa okres Wielkiego Postu. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W czwartki po Mszy szkolnej Droga Krzyżowa dla dzieci, w piątki o godz. 17:15 Droga Krzyżowa z wypominkami za zmarłych. W niedziele o godz. 15:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym ks. Łukasza Waligóry.
  • W wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
  • W środę wieczorną Mszę sprawować będziemy z formularza wotywnego ku czci św. Józefa, a na koniec odmówimy litanię do św. Józefa.
  • W czwartek na godz. 9:00 zapraszamy emerytów i rencistów na Seniorat (Msza święta w kościele, a po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce).
  • W czwartek wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz chętnych przedszkolaków zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 18:00.
  • W czwartek zapraszamy rozśpiewane dzieci i młodzież na próbę scholi w salce o godz. 19:00.
  • W czwartek o godz. 19:00 w kościele spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
  • W piątek przeżywać będziemy I piątek miesiąca. Czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszam na Mszę o godz. 18:00. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja w ciszy do godz. 19:25. O godz. 19:30 Msza święta przygotowana i animowana przez wspólnotę Dawid.
  • W sobotę przeżywać będziemy I sobotę miesiąca. Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszam na Mszę o godz. 8:00, a po niej rozważanie w ramach nabożeństwa I soboty.
  • W sobotę odbędą się odwiedziny chorych i seniorów. Osoby, które ze względu na wiek albo stan zdrowia nie są w stanie regularnie uczestniczyć w Mszach niedzielnych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
  • W sobotę od godz. 17:15 do 17:55 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  • W sobotę Ojcowski Klub w Opolu zaprasza mężczyzn będących ojcami na warsztaty "Bliżej - pełna łączność", które rozwijać będą takie kompetencje, jak: zaangażowanie, stałość, znajomość dziecka i opiekuńczość.
  • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).
  • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym.
  • Trwają zapisy na parafialny wyjazd wakacyjny do Zakopanego, który planujemy od 3 do 9 sierpnia.