Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - VII Niedziela Zwykła (19.02.2023)

  • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii.
  • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafialne. Po Mszach przed kościołem zbiórka na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Za tydzień kolekta na potrzeby księdza rekolekcjonisty. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • Od niedzieli do wtorku przeżywamy dni adoracji Pana Jezusa w ramach tzw. nabożeństwa 40-godzinnego. W niedzielę rozpoczęcie po Mszy o godz. 10:30, a w poniedziałek i wtorek o godz. 15:00.
  • W środę przeżywać będziemy Środę Popielcową, która rozpoczyna dla nas czas pokuty w ramach Wielkiego Postu. W tym dniu zobowiązani jesteśmy do postu ścisłego (tj. 3 posiłki w ciągu dnia, z czego jeden do syta). Msze święte w tym dniu o godz. 8:00, 16:00 i 18:30.
  • W Środę Popielcową rozpoczynamy nasze Wielkopostne Rekolekcje Parafialne zatytułowane „Żyć jak dziecko Boże”, które potrwają do I Niedzieli Wielkiego Postu. Poprowadzi je ks. Przemysław Sawa, zaangażowany w ewangelizację i tworzenie wspólnot, wykładowca na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego. Kazania tematyczne, rozwijające temat dnia, będą głoszone w ramach Mszy. Po Mszy wieczornej w środę spotkanie dla mężczyzn, w czwartek dla kobiet, a w piątek uwielbienie. Nowością będą spotkania tematyczne wieczorem o godz. 20:15 dla wszystkich, którzy wcześniej nie dadzą rady uczestniczyć we Mszach.
  • W czasie Wielkiego Postu zapraszam do udziału w rekolekcjach w codzienności. Uczestnicy dostawać będą codzienne wczesnym rankiem e-mail z inspirującymi rozważaniami. Zapisy elektronicznie na adres parafialny: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • W piątki Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej o godz. 17:15. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii (odczytywane będą od II piątku).
  • Piątek przeżywany będzie w Kościele w Polsce jako dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. O godz. 9:00 celebrowana będzie Msza święta w intencji zranionych w Kościele, a w trakcie Drogi Krzyżowej modlić się będziemy rozważaniami opracowanymi przez osobę zranioną.
  • Tradycyjnie w niedziele Wielkiego Postu na godz. 15:00 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosić będzie ks. Łukasz Waligóra, wikariusz Parafii św. Jacka w Opolu (Kolonii Gosławickiej).
  • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym.
  • Trwają zapisy na parafialny wyjazd wakacyjny do Zakopanego, który planujemy od 3 do 9 sierpnia u Sióstr od Aniołów. Koszt za dobę (nocleg + śniadanie + obiadokolacja): dorośli 110 zł; dzieci w wieku 0-3 dowolna ofiara; 4-11 lat – 80 zł; od 12 roku życia jak dorośli.