Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (01.01.2023)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii.
 • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafialne, w piątek kolekta na misje. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafialne. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • Trwa czas kolędy, czyli odwiedzin duszpasterskich. Rodziny, które nie są w stanie przyjąć duszpasterza w zaproponowanym terminie proszone są o zgłoszenie na kolędę dodatkową w niedzielę 22 stycznia.
 • W wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
 • W środę wieczorną Mszę sprawować będziemy z formularza ku czci św. Józefa, a na koniec odmówimy litanię do św. Józefa.
 • W czwartek papież Franciszek będzie przewodniczył uroczystościom pogrzebowym papieża emeryta Benedykta XVI. W naszym kościele Msza w intencji zmarłego celebrowana będzie w tym dniu w ramach Senioratu o godz. 9:00. Wcześniej, z racji I czwartku miesiąca, o godz. 8:30 nabożeństwo Godziny Świętej. Po Mszy emerytów i rencistów zapraszam na spotkanie przy kawie i herbacie w salce.
 • W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną też Świętem Trzech Króli. W tym dniu Msze św. o godz. 8:00, 10:30 i 12:00 (czwartkowa Msza wieczorna będzie Mszą wigilii uroczystości). Po południu serdecznie zapraszam do udziału w Orszaku Trzech Króli, który wyruszy sprzed Narodowego Centrum Polskiej Piosenki (przy ul. Piastowskiej) o godz. 15:00.
 • W sobotę przypada I sobota miesiąca. Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszam na Mszę o godz. 8:00.
 • W sobotę w parku przy ul. Opolskiej odbędzie się tradycyjne kolędowanie. Rada Dzielnicy serdecznie zaprasza do udziału wszystkich mieszkańców Sławic. Rozpoczęcie o godz. 15:00.
 • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Chrztu Pańskiego.
 • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą (poza niedzielnym popołudniem).