Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - XXXI Niedziela Zwykła (30.10.2022)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii.
 • Dzisiejsza kolekta gospodarcza przeznaczona jest na ogrzewanie salek i plebanii. Za tydzień kolekta na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • Papież Franciszek mianował ks. Waldemara Musioła, dotychczasowego dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Opolu oraz rektora Bractwa św. Józefa, biskupem pomocniczym Diecezji Opolskiej. Biskup Nominat przyjmie święcenia w sobotę 10 grudnia 2022 r. o godz. 11.00 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu.
 • W wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu o godz. 8:00 i 10:30, a na godz. 14:00 zapraszam na Nieszpory za zmarłych z procesją na cmentarz parafialny.
 • Od 1 do 8 listopada każdy, kto nawiedzi cmentarz, pomodli się Ojcze Nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwą w intencjach Ojca Świętego, przyjmując tego dnia Komunię Świętą, może uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Każdego dnia w ten sposób można pomóc jednemu zmarłemu.
 • W środę obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w tym dniu o godz. 8:00, 16:00 i 18:00.
 • Od 2 do 8 listopada celebrowane będą nabożeństwa różańcowe z wypominkami (zaleckami) za naszych zmarłych – codziennie o godz. 17:30, z wyjątkiem niedzieli (godz. 15:30). Wypominki składać można w zakrystii.
 • W środę o godz. 19:00 w salce spotkanie biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
 • W czwartek przeżywać będziemy I czwartek miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo Godziny Świętej o godz. 8:30, na godz. 9:00 zapraszamy emerytów i rencistów na Seniorat (Msza święta w kościele, a po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce). Wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz chętnych przedszkolaków zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 18:00.
 • W czwartek o godz. 19:00 w salce pierwsza próba scholi dziecięco-młodzieżowej. Zapraszamy do udziału wszystkie rozśpiewane dzieci i młodzież.
 • W piątek przeżywać będziemy I piątek miesiąca. Po Mszy wieczornej (z formularza o Sercu Pana Jezusa) nabożeństwo I piątku i adoracja w ciszy do godz. 19:25. O godz. 19:30 Msza święta przygotowana i animowana przez wspólnotę Dawid.
 • W sobotę przeżywać będziemy I sobotę miesiąca. Czcicieli Maryi zapraszam na Mszę poranną i medytację.
 • W sobotę comiesięczne odwiedziny chorych. Osoby, które ze względu na wiek albo stan zdrowia nie są w stanie regularnie uczestniczyć w Mszach niedzielnych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 • W sobotę o godz. 11:30 w kościele spotkanie dla wszystkich chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona kandydatów na ministrantów. Zapraszamy chłopców od I klasy szkoły podstawowej.
 • Także w sobotę o godz. 12:15 w kościele spotkanie ministrantów i „starych kandydatów”, a o godz. 13:00 spotkanie lektorów.
 • W sobotę od godz. 17:15 do 17:55 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 • Okazja do spowiedzi w poniedziałek i od czwartku do piątku od godz. 17:00, we wtorek przed Mszami przedpołudniowymi, w sobotę od 17:15 i w niedzielę pół godziny przed Mszami przedpołudniowymi.
 • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.