Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVII Niedziela Zwykła (02.10.2022)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii.
 • Dzisiejsza kolekta gospodarcza przeznaczona jest na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Za tydzień kolekta na potrzeby parafialne. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • Zapraszam do udziału nabożeństwach różańcowych od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty o 7:30 i w niedziele o 15:30.
 • W wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
 • W środę Mszę wieczorną sprawować będziemy z formularza wotywnego ku czci św. Józefa, a na zakończenie pomodlimy się Litanią do św. Józefa.
 • W środę o godz. 19:00 w salce spotkanie biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
 • W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo Godziny Świętej o godz. 8:30. O 9:00 Msza święta w ramach Senioratu, a po niej w salce przy kawie i herbacie drugie spotkanie poświęcone duchowości.
 • W czwartek wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę szkolną o godz. 18:00. Po niej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 • W piątek przeżywać będziemy Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Będzie to zarazem I piątek miesiąca. Msza o godz. 18:00 sprawowana będzie w intencji żyjących i zmarłych członków Róż Żywego Różańca. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja w ciszy do godz. 19:25. O godz. 19:30 Msza święta przygotowana i animowana przez wspólnotę Dawid.
 • Chłopców, którzy chcieliby zacząć służyć przy ołtarzu zapraszamy na spotkanie kandydatów na ministrantów w sobotę o godz. 10:00 w kościele. W naszej parafii dolną granicą wieku kandydata jest moment rozpoczęcia nauki szkolnej w I klasie. Nie ma górnej granicy, więc można dołączyć także będąc uczniem szkoły ponadpodstawowej, albo nawet starszym.
 • W sobotę o godz. 11:00 spotkanie ministrantów i kandydatów, a o godz. 12:00 spotkanie lektorów.
 • W sobotę o godz. 11:00 w domu sióstr spotkanie dla dziewcząt, które chciałyby dołączyć do Dzieci Maryi.
 • W sobotę od godz. 17:15 do 17:55 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 • W sobotę 15 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę Św. Anny. Towarzyszyć jej będzie motto: «Z Maryją w Roku Jubileuszu Diecezji Opolskiej». Rozpoczęcie o godz. 10.00
 • Okazja do spowiedzi w październiku w dni powszednie od godz. 17:00, w soboty i niedziele bez zmian.
 • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 • Ogłoszenie społeczne: Już po raz dziewiąty mieszkańcy Opola będą mogli zdecydować o przeznaczeniu części budżetu Miasta Opola, która wypełni sumę środków przeznaczonych na Budżet Obywatelski 2023 realizowany w naszym mieście. Głosować można do 6 października 2022 r. za pośrednictwem platformy internetowej dostępnej pod adresem www.bo.opole.pl. Przedstawiciele Rada Dzielnicy w tym terminie odwiedzą  naszych mieszkańców aby pomóc w głosowaniu na nasz projekt, który dotyczy wykonania części oświetlenia na ul. Opolskiej - od kościoła w stronę ul. Rajskiej.