Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - XXII Niedziela Zwykła (28.08.2022)

  • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii, a szczególnie za pomoc w transporcie drzewa na opał.
  • Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby gospodarcze. W przyszłą niedzielę kolekta na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • W czwartek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież (od zerówki do matury lub egzaminu zawodowego) zapraszam na Mszę szkolną o godz. 18:00, w czasie której prosić będziemy o Boże prowadzenie w roku szkolnym 2022/2023. Na zakończenie Mszy obędzie się błogosławieństwo dzieci rozpoczynających naukę w szkole podstawowej oraz przyborów szkolnych.
  • Najbliższy czwartek to zarazem I czwartek miesiąca. Na godz. 17:30 zapraszam na nabożeństwo Godziny Świętej.
  • W piątek przeżywać będziemy I piątek miesiąca. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam na Mszę o godz. 18:00. Po niej nabożeństwo I piątku i dla chętnych adoracja w ciszy do godz. 19:25. O godz. 19:30 Msza święta przygotowana przez wspólnotę Dawid (ze spontaniczną modlitwą wiernych, komentarzem do czytań i uwielbieniem po Komunii św.).
  • W sobotę przypada I sobota miesiąca. Po Mszy porannej nabożeństwo I soboty.
  • W sobotę odbędą się odwiedziny chorych i seniorów. Osoby, które ze względu na wiek albo stan zdrowia nie są w stanie regularnie uczestniczyć w Mszach niedzielnych można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
  • Od niedzieli 4 września wracamy do normalnego porządku niedzielnego, czyli Msze o godz. 8:00, 10:30 i 16:00. O godz. 15:30 nieszpory. Przed nieszporami dla chętnych od września będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w ciszy od godz. 15:00.
  • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).
  • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.