Ogłoszenia duszpasterskie - XII Niedziela Zwykła (19.06.2022)

• Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafialne, za tydzień kolekta na potrzeby gospodarcze. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • Trwa tradycyjna oktawa Bożego Ciała. Procesje teoforyczne dookoła kościoła przeżywamy według następującego porządku: w niedzielę w ramach nieszporów, od poniedziałku do czwartku po Mszy wieczornej.
  • We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Opolskiej, głównej patronki miasta Opola. O godz. 10:00 w salce ostatni przed wakacjami Matecznik – spotkanie dla młodych mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
  • We wtorek o godz. 19:30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • W środę o godz. 19:00 w salce ostatnie przed wakacjami spotkanie biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
  • W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy emerytów na godz. 9:00 na Seniorat (Eucharystia, a po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce), a wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną na zakończenie roku szkolnego o godz. 18:00. Zachęcam dzieci do przyniesienia ze sobą na karteczek wdzięczności – za co chcę podziękować Jezusowi w mijającym roku. Po Mszy i procesji niespodzianka dla dzieci.
  • W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na godz. 19:30 zapraszamy na Eucharystię przygotowaną przez wspólnotę Dawid.
  • Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza na Modlitewne Triduum na Górze Świętej Anny związane ze Złotym Jubileuszem diecezji opolskiej i zakończeniem Roku Rodziny. W piątek o godz. 19.00 w Grocie Lurdzkiej rozpocznie się formacyjno-modlitewne nabożeństwo ze świecami, na które Ksiądz Biskup szczególnie zaprasza Braci Józefowych, Opiekunki Życia i członków Diecezjalnego Dzieła Modlitewnego „Oremus”. W sobotę o 9.00 będzie sprawowana Msza św., po której na kalwaryjskim szlaku odbędzie się Droga Krzyżowa połączona z naukami poświęconymi tematyce małżeńsko-rodzinnej. W niedzielę w ramach dorocznej pielgrzymki mężczyzn i młodzieńców, o 10.00 sprawowana będzie Eucharystia połączona z aktem zawierzenia Bogu rodzin naszej diecezji.
  • W lipcu i sierpniu w niedziele Msze święte sprawowane będą o godz. 8:00, 10:30 i 12:00. Nie będzie popołudniowego nabożeństwa i Mszy o 16:00.
  • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).
  • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. W szczycie sezonu ogrodniczego zwracamy się z uprzejmą prośbą o udostępnianie kwiatów z własnych ogrodów do dekoracji naszego kościoła.