Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (12.06.2022)

• Dzisiejsza kolekta na potrzeby księdza neoprezbitera Michała. W czwartek i przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafialne. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • Bóg zapłać za liczny udział we Mszy prymicyjnej oraz za wszelki trud włożony w przygotowania do prymicji i festynu, szczególnie za upieczone ciasta.
  • W poniedziałek przeżywać będziemy Dzień Fatimski. O przystrojenie figury i niesienie jej w czasie procesji prosimy Różę p. Urszuli Morciniec. Poszczególne części różańca odmawiać będziemy o godz. 6:30, 15:00, 17:30 i po Eucharystii wieczornej, przed procesją. Posługiwać się będziemy śpiewnikami Fatimskiej Pani.
  • We wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla młodych mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
  • W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu Msze w naszym kościele o godz. 8:00 i 10:30. Po Mszy o godz. 8:00 wyruszymy z Panem Jezusem na tradycyjną procesję do IV ołtarzy (pierwszy na ul. Opolskiej przy domu p. Kalla, drugi tradycyjnie przy ul. Strażackiej, trzeci przy wjeździe z ul. Sławickiej na ul. Rajską, czwarty na pętli przy sklepie). Do udziału w procesji zapraszam szczególnie dzieci do sypania kwiatków oraz dzieci I-komunijne w strojach.
  • W czwartek biskup Andrzej zaprasza wszystkich do udziału w Jubileuszowym Uwielbieniu Pana na Górze św. Anny, które jest kontynuacją Koncertu Uwielbienia, a przygotowuje je i poprowadzi spotykająca się przy naszej parafii wspólnota Dawid. Rozpoczęcie o godz. 19:00 w Grocie Lourdzkiej.
  • Zapraszam do udziału w Mszach świętych i procesjach w ramach tzw. oktawy Bożego Ciała. W piątek po Mszy wieczornej, w sobotę po Mszy porannej i w niedzielę w ramach nabożeństwa nieszporów.
  • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).
  • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  • Trwają zapisy na wakacyjny wyjazd rodzin do Zakopanego (turnus I: 6-13 lipca; turnus II: 2-9 sierpnia). Szczegóły na stronie internetowej: www.parafiaslawice.pl/zakopane