Ogłoszenia duszpasterskie - Zesłanie Ducha Świętego (05.06.2022)

• Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii, a szczególnie za wysiłek włożony w przygotowanie prymicji i dekoracji z nimi związanych.
  • Wczoraj (w sobotę) nasz parafianin Michał Sośnik przyjął święcenia prezbiteratu i został księdzem. Od 24 sierpnia br. pełnić będzie posługę wikarego w Parafii Bożego Ciała w Oleśnie.
  • Dzisiejsza kolekta na potrzeby parafialne. Na Mszy prymicyjnej i w przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby księdza neoprezbitera Michała. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • We wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla młodych mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
  • W czwartek zapraszamy emerytów na godz. 9:00 na Seniorat (Eucharystia, a po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce), a wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 18:00.
  • W sobotę o godz. 10:00 w salce spotkanie grupy wsparcia dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością.
  • W sobotę o godz. 11:00 spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów.
  • W niedzielę ks. neoprezbiter Michał głosić będzie na wszystkich mszach kazania i udzieli wszystkim zgromadzonym indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego. Porządek Mszy w tę niedzielę będzie następujący: 8:00, 10:30 i 12:00. Nie będzie nabożeństwa i Mszy po południu. W tym dniu kolekta na potrzeby ks. Michała. Po południu ks. Michał razem z Parafialną Radą Duszpasterską zaprasza wszystkich aktualnych i byłych mieszkańców naszej parafii do udziału w festynie prymicyjnym przy budynku straży. Rozpoczęcie festynu o godz. 15:00. W programie m.in.: występy dzieci z naszego przedszkola i szkoły, kawa i ciasto, grill, koncerty (Krzanowiczanki i Lubov), zjeżdżalnia i zabawy dla dzieci. Wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się jako wolontariusze prosimy o kontakt z paniami: Elżbietą Knosala lub Małgorzatą Warsitz.
  • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).
  • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  • Trwają zapisy na wakacyjny wyjazd rodzin do Zakopanego (turnus I: 6-13 lipca; turnus II: 2-9 sierpnia). Szczegóły na stronie internetowej: www.parafiaslawice.pl/zakopane