Ogłoszenia duszpasterskie - Wniebowstąpienie Pańskie (29.05.2022)

• Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby gospodarcze, a w przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafialne (na Mszy prymicyjnej na potrzeby księdza neoprezbitera Michała). Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • Przeżywamy nowennę przed uroczystością Ducha Świętego i w ramach codziennych nabożeństw przygotowujemy się duchowo do święceń i prymicji Michała. W poniedziałek i wtorek ostatnie nabożeństwa majowe o godz. 17:30.
  • We wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla młodych mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
  • W środę przeżywać będziemy Dzień Dziecka. Msza wieczorna sprawowana będzie w intencji wszystkich dzieci naszej parafii.
  • W środę o godz. 19:00 w salce spotkanie biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W czwartek zapraszamy emerytów na godz. 9:00 na Seniorat (Eucharystia, a po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce), a wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 18:00.
  • W czwartek o godz. 19:00 spotkanie dla dzieci klas szóstych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  • W piątek z racji I piątku miesiąca czcicieli Serca Pana Jezusa zapraszam na Mszę o godz. 7:00 i nabożeństwo.
  • W piątek na godz. 19:00 zapraszam wszystkich chętnych do pomocy w dopieszczeniu obejścia kościoła i udekorowania go na prymicje.
  • Comiesięczne odwiedziny chorych w piątek 10-go i sobotę 11-go czerwca.
  • W sobotę o godz. 10:00 w katedrze nasz parafianin – diakon Michał Sośnik przyjmie z rąk Biskupa Opolskiego sakrament święceń w stopniu prezbiteratu i od tego momentu będzie księdzem. Zapraszam do licznego udziału w liturgii święceń.
  • Niedziela przeżywana w Kościele jako Zesłanie Ducha Świętego dla naszej parafii będzie dniem PRYMICJI. O godz. 10:15 ksiądz neoprezbiter Michał wyruszy w procesji z domu rodzinnego do kościoła parafialnego. W związku z tym prosimy o przyozdobienie na wzór Bożego Ciała domów na trasie procesji – ulice: Sławicka (od strony Bierkowic), Sławna, Szczęśliwa, pętla przy Łaźnicy. O godz. 11:00 w kościele rozpocznie się Msza prymicyjna, czyli Msza, której po raz pierwszy przewodniczyć będzie ks. Michał. O godz. 17:00 nieszpory prymicyjne. W tym dniu nie będzie Mszy popołudniowej.
  • W kolejną niedzielę 12 czerwca ks. Michał głosić będzie na wszystkich mszach kazania i udzieli wszystkim zgromadzonym indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego. W tym dniu kolekta na potrzeby ks. Michała. Po południu ks. Michał razem z Parafialną Radą Duszpasterską zaprasza wszystkich aktualnych i byłych mieszkańców naszej parafii do udziału w festynie prymicyjnym przy budynku straży. Rozpoczęcie festynu o godz. 15:00. Wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się jako wolontariusze prosimy o kontakt z paniami: Elżbietą Knosala lub Małgorzatą Warsitz.
  • Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek od godz. 17:00, w pozostałe dni pół godziny przed Mszą.
  • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  • W tym tygodniu zbiórka darów na rzecz Ukraińców będzie zawieszona.
  • Trwają zapisy na wakacyjny wyjazd rodzin do Zakopanego (turnus I: 6-13 lipca; turnus II: 2-9 sierpnia). Szczegóły na stronie internetowej: www.parafiaslawice.pl/zakopane