Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkanocna (15.05.2022)

• Dzisiaj i za tydzień kolekta na potrzeby parafialne. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • Dzisiaj w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej. W dniach powszednich dzieci komunijne uczestniczyć będą we Mszach wieczornych w ramach tzw. Białego Tygodnia.
  • Miesiąc maj jest szczególnie poświęcony Maryi. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych od wtorku do piątku o godz. 17:30, w soboty po Mszy porannej i w niedziele o 15:30.
  • We wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla młodych mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
  • W środę o godz. 19:00 w salce spotkanie biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
  • W czwartek na godz. 9:00 zapraszamy emerytów na Seniorat (Eucharystia, a po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce), a wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 18:00, po niej w salce spotkanie młodzieży klas siódmych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
  • W sobotę o godz. 11:00 w domu sióstr spotkanie dla dziewczyn w ramach formacji Dzieci Maryi.
  • W niedzielę przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci patrona naszej parafii – św. Jana Nepomucena. Kazania odpustowe wygłosi i sumie przewodniczyć będzie ks. Marcin Cytrycki, proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu-Gosławicach.
  • Okazja do spowiedzi w dni powszednie od godz. 17:00, a w soboty i niedziele przed Mszą świętą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).
  • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  • Rada Dzielnicy organizuje zbiórkę darów na rzecz poszkodowanych przez działania wojenne w Ukrainie. Dary przynosić można do budynku OSP przy ul. Strażackiej we wtorek i czwartek od 17:00 do 19:00.
  • Trwają zapisy na wakacyjny wyjazd rodzin do Zakopanego (turnus I: 6-13 lipca; turnus II: 2-9 sierpnia). Szczegóły na stronie internetowej: www.parafiaslawice.pl/zakopane
  • W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli: Andrzej Pustułka, l. 62 i Jan Niedziela, l. 64. Pogrzeb śp. Jana odbędzie się we wtorek o godz. 13:00. Należał on do Róży Różańcowej p. Gerarda Wieczorka, dlatego różaniec za + Jana odmawiany będzie w poniedziałek o godz. 17:30 i po Mszy wieczornej oraz we wtorek o 12:30. Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…