Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Wielkanocna (08.05.2022)

• Dzisiaj kolekta na potrzeby parafialne i przed kościołem do puszek na remont katedry. Za tydzień kolekta na potrzeby parafialne. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • Miesiąc maj jest szczególnie poświęcony Maryi. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty po Mszy porannej i w niedziele o 15:30.
  • We wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla młodych mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
  • W czwartek nie będzie Senioratu, a wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 18:00.
  • W piątek przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. O przystrojenie figury i niesienie jej w czasie procesji prosimy Różę p. Elżbiety Kurpiers. Poszczególne części różańca odmawiać będziemy o godz. 6:30, 15:00, 17:30 i po Eucharystii wieczornej, przed procesją. Kazania fatimskie w tym roku głosić będzie ks. proboszcz. Posługiwać się będziemy śpiewnikami Fatimskiej Pani.
  • W sobotę o godz. 11:00 spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów, a w domu sióstr spotkania dla dziewczyn w ramach formacji Dzieci Maryi.
  • W niedzielę na godz. 10:30 zapraszam wszystkich strażaków i środowisko wspierające OSP na Mszę w ich intencji.
  • W niedzielę w trakcie Eucharystii o godz. 12:00 dzieci z klasy III przystąpią po raz pierwszy do Komunii świętej. Następnie w dniach powszednich uczestniczyć będą we Mszach świętych wieczornych w ramach tradycyjnego Białego Tygodnia.
  • Okazja do spowiedzi w dni powszednie od godz. 17:00, a w soboty i niedziele przed Mszą świętą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).
  • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  • Rada Dzielnicy organizuje zbiórkę darów na rzecz poszkodowanych przez działania wojenne w Ukrainie. Dary przynosić można do budynku OSP przy ul. Strażackiej we wtorek i czwartek od 17:00 do 19:00.
  • Trwają zapisy na wakacyjny wyjazd rodzin do Zakopanego (turnus I: 6-13 lipca; turnus II: 2-9 sierpnia). Szczegóły na stronie internetowej: www.parafiaslawice.pl/zakopane