Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Wielkanocna (01.05.2022)

• Kolekta dzisiejsza przeznaczona na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych, za tydzień kolekta na potrzeby parafialne. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • Miesiąc maj jest szczególnie poświęcony Maryi. Zapraszam do udziału w nabożeństwach majowych od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty po Mszy porannej i w niedziele o 15:30.
  • We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W trakcie mszy wieczornej Dzieci Maryi otrzymają medaliki.
  • W środę z racji I środy miesiąca odmówimy pod koniec Mszy litanię do św. Józefa.
  • W środę o godz. 19:00 w salce spotkanie biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
  • W czwartek na godz. 9:00 zapraszamy wszystkich emerytów na Seniorat (Eucharystia i spotkanie przy kawie w salce), a wszystkie dzieci na Mszę św. szkolną o godz. 18:00. Po niej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  • Piątek to zarazem I piątek miesiąca, o godz. 7:00 Msza w intencji czcicieli Serca Pana Jezusa, a po niej nabożeństwo I piątku. O godz. 17:30 nabożeństwo majowe, o 18:00 Msza wieczorna, a o 19:30 adoracja Pana Jezusa przygotowana przez wspólnotę Dawid.
  • W sobotę przeżywać będziemy I sobotę miesiąca. Poranna Msza celebrowana będzie w intencji czcicieli Niepokalanego Serca Maryi.
  • W piątek i w sobotę comiesięczne odwiedziny chorych i seniorów. Proszę o zgłaszanie w zakrystii i kancelarii osób, które ze względu na wiek i stan zdrowia nie są w stanie regularnie uczestniczyć w Mszy świętej niedzielnej.
  • W sobotę o godz. 11:00 pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  • W niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza. W związku z tym w naszej parafii gościć będziemy kleryków z Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu.
  • Okazja do spowiedzi w dni powszednie od godz. 17:00, a w soboty i niedziele przed Mszą świętą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).
  • Sprawy kancelaryjne załatwiać można w dogodnym terminie, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
  • Trwają zapisy na wakacyjny wyjazd rodzin do Zakopanego (turnus I: 6-13 lipca; turnus II: 2-9 sierpnia). Szczegóły na stronie internetowej: www.parafiaslawice.pl/zakopane
  • Rada Dzielnicy zaprasza do udziału w zbiórce darów na rzecz poszkodowanych przez działania wojenne w Ukrainie. Dary można przynosić do budynku OSP przy ul. Strażackiej we wtorek i czwartek między 17:00 i 19:00.
  • Nastąpiła zmiana terminu mycia czarnych pojemników na odpady dla zabudowy mieszkaniowej w naszej dzielnicy. Prosimy wystawić pojemniki w sobotę 7 maja do wieczora.