Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Wielkanocna (24.04.2022)

• Kolekta dzisiejsza przeznaczona na Caritas Diecezji Opolskiej, za tydzień kolekta na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • Dzisiaj w kościele św. Michała w Opolu-Półwsi o godz. 19:00 Wieczór Uwielbienia prowadzony przez wspólnotę Dawid.
  • W poniedziałek obchodzić będziemy święto św. Marka, ewangelisty. Po Mszy tradycyjna procesja z modlitwą o urodzaje Nadodrzańską w pola.
  • W poniedziałek o godz. 19:30 w salce spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  • We wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla młodych mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
  • We wtorek o godz. 19:30 w salce spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • W środę o godz. 19:00 w salce spotkanie biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
  • W czwartek na godz. 9:00 zapraszamy wszystkich emerytów na Seniorat (Eucharystia i spotkanie przy kawie w salce), a wszystkie dzieci na Mszę św. szkolną o godz. 18:00. Po niej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  • W piątek o godz. 19:30 Eucharystia przygotowana przez wspólnotę Dawid. Zapraszamy szczególnie młodzież i młode rodziny.
  • W sobotę o godz. 11:00 w kościele spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów, a w domu sióstr spotkanie dla dziewczyn w ramach formacji Dzieci Maryi.
  • W przyszłą niedzielę zaczynamy miesiąc maj, szczególnie poświęcony Maryi. Pierwsze nabożeństwo majowe o godz. 15:30.
  • Papież Franciszek w miniony piątek przyjął rezygnację biskupa Pawła Stobrawy z urzędu biskupa pomocniczego diecezji opolskiej z racji osiągnięcia wieku emerytalnego.
  • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą święta (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).
  • Trwają zapisy na wakacyjny wyjazd rodzin do Zakopanego (turnus I: 6-13 lipca; turnus II: 2-9 sierpnia). Szczegóły na stronie internetowej: www.parafiaslawice.pl/zakopane