Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - V Niedziela Wielkiego Postu (03.04.2022)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii.
 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Za tydzień kolekta na potrzeby parafialne. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • W poniedziałek o godz. 19:30 w naszej parafii spotkanie synodalne księży dekanatu Opole-Szczepanowice.
 • We wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla młodych mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych, a o godz. 19:30 w kościele Strzał w dziesiątkę – spotkanie formacyjne prowadzone przez s. Edytę.
 • W środę przeżywamy I środę miesiąca. Zapraszam na godz. 18:00 na Mszę wotywną ku czci św. Józefa. Przed błogosławieństwem odmówimy Litanię do św. Józefa.
 • W środę o godz. 19:00 w salce spotkanie biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
 • W czwartek przeżywamy I czwartek miesiąca. Na godz. 9:00 zapraszamy wszystkich emerytów na Seniorat (Eucharystia i spotkanie przy kawie w salce), a wszystkie dzieci na Mszę św. szkolną o godz. 18:00. W jej trakcie błogosławieństwo książeczek do nabożeństwa oraz różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy w salce przymiarka strojów komunijnych.
 • W czwartek o godz. 19:00 w kościele spotkanie młodzieży klas siódmych przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 • W piątek zapraszam do udziału w drodze krzyżowej ulicami Sławic. Rozpoczęcie przed kościołem o godz. 18:45.
 • W sobotę przedświąteczne odwiedziny chorych. Proszę o zgłaszanie w zakrystii i kancelarii osób, które ze względu na wiek i stan zdrowia nie są w stanie regularnie uczestniczyć w Mszy świętej niedzielnej.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Sumę o godz. 10:30 rozpoczniemy na pętli przed plebanią, gdzie usłyszymy Ewangelię o wjeździe Jezusa do Jerozolimy, odbędzie się poświęcenie palm i procesja do kościoła.
 • W Niedzielę Palmową zapraszam na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. W jego trakcie kolekta na potrzeby ks. Eugeniusza, tegorocznego kaznodziei.
 • Do skarbonki z napisem „kwiaty” można wrzucać ofiary przeznaczone na dekorację kościoła w Wielkim Tygodniu i kwiaty do Bożego Grobu.
 • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą (z wyjątkiem niedzielnego popołudnia).
 • W minionym tygodniu Biskup Opolski wydał dekret, w którym odwołuje wszystkie dotychczasowe ograniczenia związane z pandemią koronawirusa.
 • Od czwartku do soboty w Opolu-Winowie odbędą się rekolekcje dla osób cierpiących z powodu uzależnienia. W czwartek i piątek rozpoczęcie Eucharystią z nauką rekolekcyjną o godz. 19.00, a następnie okazja do spowiedzi do 20.30. W sobotę dzień pokuty i zadośćuczynienia. Rozpoczęcie o godz. 18.00 Drogą Krzyżową ulicami miasta, następnie konferencja oraz Adoracja Krzyża z modlitwą o uzdrowienie wewnętrzne ze skutków wszelakich nałogów. Rekolekcje prowadzi ks. Marcin Marsollek, duszpasterz ludzi uzależnionych i psychoterapeuta.
 • Rada Dzielnicy organizuje zbiórkę darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Dary przynosić można do budynku OSP we wtorek i czwartek od 17:00 do 19:00.
 • Trwają zapisy na wakacyjny wyjazd rodzin do Zakopanego (turnus I: 6-13 lipca; turnus II: 2-9 sierpnia). Szczegóły na stronie internetowej: www.parafiaslawice.pl/zakopane