Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela po Narodzeniu Pańskim (02.01.2022)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii.
 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Kolekta 6 stycznia na misje, a w przyszłą niedzielę na potrzeby parafialne. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • Od poniedziałku celebrowane będą Msze kolędowe w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Zachęcam po powrocie z kościoła do wspólnej modlitwy w domu, jako dopełnienia tegorocznej kolędy. W trakcie Mszy będzie można złożyć ofiarę kolędową (koszyk jak w niedzielę).
 • We wtorek o godz. 10:00 w salce Matecznik – spotkanie dla młodych mam pozostających z dziećmi na urlopach macierzyńskich i wychowawczych, a o 19:30 w kościele spotkanie formacyjne „Strzał w dziesiątkę” prowadzone przez s. Edytę.
 • W środę o godz. 19:00 w salce spotkania biblijne, pomagające w rozumieniu Biblii i medytacji. Zainteresowanych proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
 • W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną potocznie Świętem Trzech Króli. W tym dniu Msze święte według porządku niedzielnego. Nie będzie popołudniowych nieszporów. Zapraszam do udziału w Orszaku Trzech Króli, który wyruszy z pl. Jana Pawła II (przed Teatrem im. Kochanowskiego) o godz. 15:00. Na zakończenie na opolskim Rynku dziecięcy koncert kolęd z udziałem dzieci z naszej parafii.
 • W piątek przeżywać będziemy I piątek miesiąca. Poranna Msza święta o godz. 7:00 sprawowana będzie w intencji czcicieli Serca Pana Jezusa. Po niej nabożeństwo I piątku.
 • W sobotę Rada Dzielnicy zaprasza wszystkich parafian na wspólne kolędowanie w parku przy ul. Opolskiej. Rozpoczęcie o godz. 16:00.
 • W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie kolędy śpiewamy do 2 lutego. Zachęcam, aby do tego czasu zachować dekoracje świąteczne.
 • Najbliższe odwiedziny chorych i seniorów odbędą się na początku lutego.
 • Dbajmy o siebie i innych, przestrzegając w kościele obowiązujących zasad sanitarnych.
 • Zgodnie z aktualnymi przepisami sanitarnymi w kościele może być zajętych 30% miejsc. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych. Prosimy o zabieranie dokumentu potwierdzającego przyjęcie szczepionki.