Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Świętej Rodziny (26.12.2021)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii.
 • Dziękuję za bardzo liczne zaangażowanie w budowę szopki i dekoracji świątecznej naszego kościoła.
 • W minionym tygodniu wykonano prace serwisowe związane z transmisją z naszego kościoła. Wymieniono kamerę, ulepszono łącze internetowe i przeniesiono transmisję na nasz kanał na YouTube. Dziękuję parafianom za ufundowanie sprzętu oraz czasochłonny montaż.
 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby gospodarze parafii oraz na Wydział Teologiczny. W sobotę kolekta na potrzeby parafialne, a w niedzielę na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • W poniedziałek Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy tradycyjne błogosławieństwo wina.
 • We wtorek Święto Świętych Młodzianków – o godz. 9:00 Msza w intencji wszystkich dzieci naszej parafii, a po niej specjalne błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy szczególnie maluchy.
 • W piątek będziemy dziękować Bogu za 2021 rok. Zapraszam na Mszę z nabożeństwem na zakończenie roku o godz. 17:00. Na ten dzień Biskup Opolski udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Porządek Mszy świętych niedzielny. Nie będzie nabożeństwa o godz. 15:30.
 • Zgodnie z decyzją Biskupa Opolskiego, nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, ale od 3 stycznia celebrować będziemy Msze święte kolędowe w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Harmonogram dostępny tutaj
 • W minionym tygodniu do naszej wspólnoty sióstr kamilianek dołączył w charakterze kapelana domu ojciec Leszek, kamilianin. Życzymy mu, aby czas jego posługi w Sławicach był dobry i owocny.
 • Dbajmy o siebie i innych, przestrzegając w kościele obowiązujących zasad sanitarnych.
 • Zgodnie z aktualnymi przepisami sanitarnymi w kościele może być zajętych 30% miejsc. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych. Prosimy o zabieranie dokumentu potwierdzającego przyjęcie szczepionki.