Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Adwentu (19.12.2021)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii.
 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby parafialne. Kolekta z pasterki na Diecezjalną Fundację Ochrony Życia. Kolekta 25 grudnia na potrzeby parafialne, a 26 grudnia na potrzeby gospodarze parafii oraz na Wydział Teologiczny UO. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • Przed nami ostatnie dni Adwentu. Zapraszam do udziału w Roratach o godz. 18:00 do czwartku 23 grudnia włącznie.
 • We wtorek i w środę zapraszam na godz. 19:00 do budowania szopki i przyozdabiania naszego kościoła. Każda para rąk mile widziana!
 • W środę przypada w naszej parafii coroczna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Rozpoczęcie o godz. 8:00, a zakończenie o 17:45. Warto znaleźć choćby chwilę na bycie z Panem!
 • W czwartek odwiedziny chorych i seniorów. Proszę o zgłoszenia w zakrystii oraz telefonicznie.
 • W piątek przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcam do pielęgnowania zwyczajów wigilijnych: abstynencja od pokarmów mięsnych i alkoholu, łamanie opłatkiem, wspólna modlitwa domowników, odczytanie Ewangelii, życzenia, śpiew kolęd (szczegóły w Drodze do Nieba nr 59).
 • W tym roku świętowanie urodzin Jezusa rozpoczniemy od Pasterki dla dzieci o godz. 15:30. Tradycyjna Pasterka w intencji parafian o północy i potem Msze święte 25 grudnia o godz. 8:00 i 10:30. Na godz. 15:00 zapraszam na nieszpory kolędowe.
 • W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Świętej Rodziny. Porządek Mszy jak w każdą niedzielę. Nie będzie nabożeństwa o godz. 15:30.
 • Okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed świętami:

Poniedziałek 20 grudnia - od 17:00 do 17:55

Wtorek 21 grudnia - od 17:00 do 18:00 (dyżur pełnić będzie ks. Tadeusz Słocki)

Środa 22 grudnia - od 8:00 do 9:00 (dyżur pełnić będzie ks. Tadeusz Słocki) oraz od 17:00 do 17:45

Czwartek 23 grudnia – od 17:00 do 17:55 oraz od 19:00 do 21:00 (od 20:00 do 21:00 dyżur pełnić będzie ks. Paweł Chyla)

Piątek 24 grudnia – od 7:30 do 7:55 oraz od 8:40 do 9:15 – dla wracających z delegacji i przyjeżdżających z zagranicy.

 • Zgodnie z decyzją Biskupa Opolskiego, nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, ale od 3 stycznia celebrować będziemy Msze święte kolędowe w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. Harmonogram dostępny będzie od przyszłej niedzieli.
 • Dbajmy o siebie i innych, przestrzegając w kościele obowiązujących zasad sanitarnych.
 • Zgodnie z aktualnymi przepisami sanitarnymi w kościele może być zajętych 30% miejsc. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych. Prosimy o zabieranie dokumentu potwierdzającego przyjęcie szczepionki.