Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Adwentu (12.12.2021)

• Kolekta dzisiejsza i z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby parafialne. Za tydzień po Mszach zbiórka do puszek na remont katedry. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • Trwa adwent, a więc także i szczególne Msze - Roraty. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych od poniedziałku do piątku na godz. 18:00, a w soboty na godz. 8:00.
  • W poniedziałek o godz. 19:30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  • We wtorek o godz. 10:00 w salce parafialnej Matecznik – spotkanie dla młodych mam przebywających z dziećmi w domu.
  • We wtorek o godz. 18:00 Msza w intencji ustępującej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
  • We wtorek o godz. 19:30 Strzał w dziesiątkę – spotkania dla tych, którzy pragną czegoś więcej. Prowadzi s. Edyta.
  • W środę o godz. 19:15 spotkanie biblijne. Zainteresowanych prosimy o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
  • W czwartek o godz. 19:15 spotkanie dzieci klas VI przygotowujących się do bierzmowania.
  • W piątek o godz. 19:15 spotkanie dzieci klas VII przygotowujących się do bierzmowania.
  • Od piątku rozpoczynamy drugą część adwentu, przygotowującą nas bezpośrednio do obchodów Bożego Narodzenia. Na koniec Mszy w poszczególne dni śpiewać będziemy kolejne z siedmiu antyfon adwentowych.
  • W sobotę o godz. 10:00 w kościele spotkanie kandydatów na ministrantów, a o godz. 11:00 spotkanie lektorów i ministrantów.
  • W niedzielę o godz. 17:30 spotkanie dotychczasowej (starej) Parafialnej Rady Duszpasterskiej (kadencja 2015-2021).
  • W środę 22 grudnia przypada w naszej parafii coroczny dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. W przyszłą niedzielę na stoliku pod chórem będzie można wpisywać się na poszczególne godziny.
  • W zakrystii można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas oraz opłatki.
  • W dalszym ciągu można zamawiać intencje mszalne na rok 2022.
  • Biskup Opolski podjął decyzję, że zamiast tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich tegoroczna „Kolęda” odbywać się w takiej samej formie jak w zeszłym roku – Msze kolędowe za mieszkańców poszczególnych ulic, a po nich wspólna modlitwa domowników.
  • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą.
  • Dbajmy o siebie i innych, przestrzegając w kościele obowiązujących zasad sanitarnych.
  • Zgodnie z aktualnymi przepisami sanitarnymi w kościele może być zajętych 50% miejsc. Od 15 grudnia będzie mogło być zajętych 30% miejsc. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych. Proszę o to, aby osoby zaszczepione miały przy sobie certyfikat potwierdzający fakt przyjęcia szczepionki.