Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - XXXI Niedziela Zwykła (31.10.2021)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii. W tym tygodniu szczególnie za kwiaty ofiarowane przez p. Knop.
 • Kolekta dzisiejsza jest kolektą gospodarczą przeznaczoną na ogrzewanie plebanii i salek. Jutrzejsza kolekta na potrzeby parafii, a w przyszłą niedzielę na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • W poniedziałek przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu o godz. 8:00 i 10:30, a na godz. 14:00 zapraszam na Nieszpory za zmarłych z procesją na cmentarz parafialny.
 • Od 1 do 8 listopada każdy, kto nawiedzi cmentarz, pomodli się Ojcze Nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwą w intencjach Ojca Świętego, przyjmując tego dnia Komunię Świętą, może uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Każdego dnia w ten sposób można pomóc jednemu zmarłemu. Z racji na pandemię, w tym roku te osiem dni odpustu papież Franciszek rozciągnął na cały listopad – tzn. można odpusty zyskiwać w dowolnych osiem dni w ciągu miesiąca.
 • We wtorek obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w tym dniu o godz. 8:00, 16:00 i 18:00
 • We wtorek też o godz. 10:00 w salce parafialnej Matecznik – spotkanie dla młodych mam przebywających z dziećmi w domu.
 • Od 2 do 8 listopada celebrowane będą nabożeństwa różańcowe z wypominkami (zaleckami) za naszych zmarłych – codziennie o godz. 17:30, z wyjątkiem niedzieli (godz. 15:30). Wypominki składać można w zakrystii.
 • W środę o godz. 19:00 w salce parafialnej spotkanie biblijne. Zainteresowanych prosimy o zabranie ze sobą Pisma Świętego.
 • W czwartek o godz. 9:00 Seniorat, a godz. 18:00 Msza święta szkolna, a o godz. 19:15 w salce spotkanie dzieci z klas szóstych szkół podstawowych, które złożyły deklarację dotyczącą przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 • W piątek przeżywać będziemy I piątek miesiąca. Po Mszy o godz. 7:00 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 20:00 adoracja animowana przez wspólnotę Dawid.
 • W piątek o godz. 19:00 w salce spotkanie młodzieży z klas siódmych szkół podstawowych, która złożyła deklarację dotyczącą przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 • W sobotę przypada I sobota miesiąca. Poranna Msza o godz. 8:00 odprawiana będzie w intencji czcicieli Niepokalanego Serca Maryi, a po niej nabożeństwo I soboty.
 • W sobotę od godz. 9:30 odwiedziny chorych i seniorów, których można zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 • W sobotę też o godz. 11:30 spotkanie kandydatów na ministrantów, a o godz. 12:15 spotkanie lektorów i ministrantów.
 • Zachęcam do zamawiania intencji mszalnych na rok 2022.
 • W związku z interwencją firmy odbierającej odpady z naszego cmentarza bardzo proszę o bezwzględne przestrzeganie obowiązku segregacji śmieci.
 • Od bieżącego roku podstawą utrzymania cmentarza są wpłaty związane z rezerwacją miejsc.
 • Dbajmy o siebie i innych, przestrzegając w kościele zasad sanitarnych.
 • Okazja do spowiedzi po południu w tygodniu przed nabożeństwami i przed porannymi Mszami.
 • Od wtorku 9 listopada ruszy kolejna edycja spotkań zatytułowanych Strzał w dziesiątkę.
 • W środę 10 listopada o godz. 19:30 kolejne spotkanie ewangelizacyjne Źródła Życia.