Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVIII Niedziela Zwykła (10.10.2021)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii, a szczególnie w kaplicy przedpogrzebowej (za wymianę całych okien z przodu i szyb z tyłu).
 • Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby parafii. Dzisiaj też po Mszach zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą edukację dzieci i młodzieży. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • Październik przeżywamy jako miesiąc różańca świętego. Nabożeństwa Różańcowe wciągu tygodnia o godz. 17:30, z wyjątkiem czwartku (o godz. 8:30). W soboty po Mszy porannej i w niedziele o godz. 15:30.
 • We wtorek o godz. 19:30 w salce parafialnej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • W środę przypada ostatni w tym roku kalendarzowym Dzień Fatimski. O przystrojenie figury i niesienie jej w czasie procesji prosimy Różę p. Doroty Kalla. Poszczególne części różańca odmawiać będziemy o godz. 6:30, 15:00, 17:30 i po Eucharystii wieczornej, przed procesją. Słowo Boże w trakcie wieczornej Eucharystii wygłosi o. Miron. Posługiwać się będziemy śpiewnikami Fatimskiej Pani.
 • W czwartek o godz. 9:00 Seniorat, a godz. 18:00 Msza święta szkolna. Po niej spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 • Biskup Opolski zaprasza do udziału we Mszy świętej otwierającej etap diecezjalny synodu rozpoczynającego się w Kościele powszechnym, która odbędzie w niedzielę 17 października o godz. 14:00 w katedrze opolskiej.
 • Uczniów klas szóstych i siódmych, którzy na koniec ósmej klasy zamierzają przystąpić do sakramentu bierzmowania proszę o wypełnienie deklaracji, które wyłożone są w przedsionku kościoła.
 • Można już zamawiać Msze święte na rok 2022. W pierwszej kolejności zapraszam osoby, które obchodzić będą jubileusze małżeństwa i okrągłą rocznicę urodzin.
 • W listopadzie i grudniu są jeszcze wolne intencje Mszy św.
 • Okazja do spowiedzi po południu w tygodniu przed nabożeństwami różańcowymi i przed porannymi Mszami.
 • W przedsionku kościoła nabyć można jubileuszową książeczkę autorstwa naszego diakona Michała na temat powstawania i konsekracji naszego kościoła.
 • W minionym tygodniu do wieczności w wieku 32 lat odszedł Piotr Majcher. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 

 Parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia

ks. Mateusz