Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVII Niedziela Zwykła (03.10.2021)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii. W tym tygodniu szczególnie za wykonanie dywaników podłogowych dla ministrantów.
 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby parafii. Tego dnia po Mszach zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 • Biskup Opolski dziękuje za złożone ofiary na rzecz poszkodowanych przez powódź na Zachodzie oraz na rzecz uchodźców z Afganistanu. Nasza diecezja wykazała się w obydwu zbiórkach olbrzymią hojnością.
 • Październik przeżywamy jako miesiąc różańca świętego. Nabożeństwa Różańcowe w ciągu tygodnia o godz. 17:30, z wyjątkiem czwartku (o godz. 8:30). W soboty po Mszy porannej i w niedziele o godz. 15:30.
 • We wtorek o godz. 10:00 w salce parafialnej Matecznik – spotkanie dla młodych mam przebywających z dziećmi w domu.
 • W środę o godz. 19:00 w salce parafialnej spotkanie biblijne. Zainteresowanych prosimy o zabranie Pisma Świętego.
 • W czwartek o godz. 9:00 Seniorat, a godz. 18:00 Msza święta szkolna. Rozśpiewka przed Mszą szkolną o godz. 17:50.
 • W sobotę zapraszamy dzieci na warsztaty plecenia różańców. Rozpoczęcie o godz. 10:00 w salce przy plebanii.
 • W sobotę o godz. 11:00 w kościele spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów.
 • Młodzież z klas 6 i 7 szkół podstawowych, która chce na koniec 8 klasy przyjąć sakrament bierzmowania proszę o wypełnienie deklaracji i dostarczenie w trybie pilnym do zakrystii. Deklaracje są dostępne w przedsionku kościoła.
 • We wtorek 12 października o godz. 19:30 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • Okazja do spowiedzi po południu w tygodniu przed nabożeństwami różańcowymi.
 • W przedsionku kościoła nabyć można jubileuszową książeczkę autorstwa naszego diakona Michała na temat powstawania i konsekracji naszego kościoła.
 • Sprawy kancelaryjne załatwiać można po uprzednim umówieniu telefonicznym (tel. 77 474 50 51).
 • W minionym tygodniu do wieczności w wieku 91 lat odszedł mieszkający w Niemczech, nasz były parafianin Alois Kowol. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…