Ogłoszenia duszpasterskie - XXII Niedziela Zwykła (29.08.2021)

• Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na sprawy gospodarcze realizowane przez Parafialną Radę Duszpasterską. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na utrzymanie seminarium i instytucji diecezjalnych. W tym dniu po Mszach do puszek przed kościołem będzie można złożyć ofiary na pomoc uchodźcom z Afganistanu. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  • Dzisiaj (w niedzielę) o godz. 18:00 nabożeństwo uwielbienia ? Przedsionki Chwały.
  • W środę rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. O godz. 8:00 Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i wychowawców.
  • W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Wszystkich emerytów, rencistów i seniorów zapraszam na Mszę o godz. 9:00. Po niej spotkanie przy kawie i herbacie w salce parafialnej. O godz. 17:30 nabożeństwo Godziny Świętej.
  • W piątek przypada I piątek miesiąca. Po Mszy porannej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę przypada I sobota miesiąca. Zapraszam na poranną Mszę świętą ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 8:00. O tej godzinie od września odprawiane będą sobotnie poranne Msze (o ile nie jest w ciągu dnia zamówiona Msza jubileuszowa, albo ślubna).
  • W sobotę od godz. 9:30 odwiedziny chorych i seniorów. Chorych proszę zgłaszać telefonicznie (77 474 50 51) lub w zakrystii.
  • W sobotę o godz. 11:00 w salce parafialnej spotkanie lektorów, ministrantów i kandydatów.
  • W niedzielę o godz. 10:30 Rocznica I Komunii Świętej. Zachęcam, aby dzieci przyszły ubrane odświętnie i razem z rodzicami (i rodzeństwem) zajęły miejsca w pierwszych ławkach. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie przed Mszą.
  • Od przyszłej niedzieli obowiązuje nowy porządek Mszy świętych w niedzielę: o 8:00, 10:30 i 16:00. Na nieszpory zapraszam na godz. 15:30.
  • W przyszłą niedzielę na stoliku w przedsionku kościoła znajdą się deklaracje dla młodzieży rozpoczynającej pierwszy, drugi lub trzeci rok przygotowania do bierzmowania (klasy 6, 7 i 8).
  • W poniedziałek 6 września o godz. 19:00 w salce parafialnej spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku pragną przystąpić do I Komunii Świętej.
  • W kolejnym tygodniu startują wtorkowe spotkania "Matecznik" dla mam przebywających w domu na urlopach macierzyńskich i wychowawczych, środowe spotkania biblijne i czwartkowe Msze święte szkolne.
  • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą.