Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie - XVII Niedziela Zwykła (25.07.2021)

 • Bóg zapłać za wszelką życzliwość, ofiarność i prace wykonane na rzecz parafii.
 • Bóg zapłać paniom troszczącym się o wystrój kościoła.
 • Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na sprawy gospodarcze realizowane przez Parafialną Radę Duszpasterską. Za tydzień kolekta na seminarium i instytucje diecezjalne. Za tydzień też po Mszach św. będzie można złożyć do puszek ofiarę na rzecz poszkodowanych przez ostatnie gwałtowne powodzie na Zachodzie. Bóg zapłać za składane ofiary.
 • W przedsionku kościoła znajduje się najnowszy numer Echa Parafii. Tym razem na najbliższe 3 tygodnie. Kolejny numer ukaże się 15 sierpnia.
 • W środę o godz. 19:00 ostatnie spotkanie w ramach tegorocznej Letniej Akademii Chwały.
 • W sobotę po Mszy niedzielnej medytacja biblijna.
 • Diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Marcin Marsollek zaprasza na czuwanie modlitewne w intencji trzeźwości, które odbędzie się w niedzielę 1 sierpnia w kościele Ducha Świętego w Opolu-Winowie. W programie adoracja i Eucharystia. Rozpoczęcie o godz. 18:00.
 • W dniach od 15 do 21 sierpnia obędzie się Opolska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Zachowując wytyczne związane z pandemią, tegoroczna pielgrzymka będzie miała charakter sztafetowy. Nawiązując do lat ubiegłych, będziemy chcieli dołączyć się do jezuickiej 3-pomarańczowej, która będzie na pielgrzymim szlaku w czwartek 19-go i piątek 20-go sierpnia bez noclegów, a każdy pielgrzym będzie musiał się zatroszczyć o wyżywienie we własnym zakresie. W sobotę na Eucharystię na wałach Jasnej Góry mogą dojechać wszyscy chętni. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 • W zakrystii można zadeklarować chęć zakupu książki poświęconej życiu byłego kościelnego ? Antona Niekrawietz. Prezentacja książeczki odbędzie się w sierpniu.
 • Sprawy kancelaryjne można załatwiać po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (tel. 77 474 50 51).
 • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą świętą.
 • Zgodnie z najnowszym dekretem Biskupa Opolskiego, w kościele w trakcie trwania obrzędów kultu religijnego może być zajęte 75% dostępnych miejsc siedzących i stojących. Do tych limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw SARS-CoV-2.
 • W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Teresa Damska (l. 49). Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...